Трейлер документальної стрічки «Аретфакт Чорнобиля»

Опубликовано 29 апреля 2020 г.

60% українців не знають дату аварії на ЧАЕС.


«Чорнобильська інформаційна катастрофа» — це запланована інформаційна кампанія радянського уряду з метою замовчування причин аварії, масштабів радіаційного забруднення та приховування наслідків її діяльності.
 
На 34-ті роковини аварії на ЧАЕС презентовано трейлер українського фільму «Аретфакт Чорнобиля» — нової документальної стрічки про розслідування Чорнобильської катастрофи на основі нещодавно розсекречених архівів КДБ та культурних проектах, що переосмислюють її в минулому української нації.
 
Зйомки відбувались в Україні та в США на Burning Man, а cаундтрек до стрічки написано за участі відомого бітбоксера Dub FX та учасником гурту Telepopmusik Крістоф Еть'є (Antipop). Під час проекту «Аретфакт» створено мурал на ЧАЕС, встановлено рекорд України з найбільшою діджитал-скульптурою «Чорнобильське Сяйво»  та проведено сертифіковане соціальне дослідження, що Українці знають про Чорнобильську аварію. 
 
Основні вражаючі результати:
60% —  не знають дату аварії на ЧАЕС
92% —  не знають норм радіації сьогодні
47% —  досі вірять радянським фейкам про Чорнобиль
Валерій Коршунов, продюсер та режисер фільму:
 
«Декілька років я займаюся проблемою замовчування інформації про Чорнобильську катастрофу, кожен раз, коли я говорю, що ніхто нічого не знає, багато хто не вірить.
 
- Як це?
- Як українці не знають про Чорнобиль?
 
Давно не було досліджень на цю тему. Що ми знаємо про Чорнобиль? Аудиту фінансів, які витратила Україна на нього за всі 34 роки, до цих пір немає. Не ведеться Державний Реєстр зі списком ліквідаторів і постраждалих, ми не рахуємо їх, не стежимо, пільги і пенсії не платимо. Мені соромно, а вам?
 
Замовчування початку епідемії коронавируса Китаєм, фейки проти України за час гібридної війни з Росією. Чорнобиль 86-го. Ми на передовій інформаційних катастроф. Чи варто про це забувати? Чи не безглуздо і безтурботно це?
 
Під час пожежі в Чорнобилі я став головою Волонтерського Штабу при Громадській Раді ДАЗВ на кордоні з Зоною Відчуження. Передавали допомогу на передову пожежним і лісникам. Кожен друге питання у людей було про радіацію.
 
- Там же горить Рудий ліс, сховище ядерних відходів, а ЧАЕС згорить? А радіація на Київ пішла?
 
Давайте подумаємо, що нам зробити з цим?
 
Ми знімали фільм майже рік. Понад 100 інтерв'ю. 3 континентів. 8 країн. Купа історій, що не вмістяться в одне кіно так точно.
 
Міжнародні зірки, мурал на ЧАЕС, Артефакт вночі в Прип'яті, найбільша діджитал-скульптура в Україні, AR портал в Чорнобиль на Burning Man, невідомі переселенці, державні діячі та ще купа всього.
 
Багато незручних запитань.
 
Багато хто думає, що винна влада. Але це ми самі вибрали такий шлях. Не треба перекладати відповідальність з себе і сублімувати. Це наша відповідальність, чи будуть наші діти знати, що було, хто винен, як діє радіація, вміти жити з Зоною Відчуження під боком.
 
У день 34-ї річниці, задумайтеся, що ви знаєте про Чорнобиль. Чи все ви знаєте? Чи не безтурботні ми сьогодні так само як люди в 1986?»
 
Фільм «Артефакт Чорнобиля» знято за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства енергетики та захисту довкілля, Галузевого державного архіву СБУ, Національного Музею Чорнобиля, Державного агентства з Управління Зоною Відчуження, МГО «Центр Прип'ять ком».
 

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев