Dub FX презентував кліп з Чорнобиля напередодні виступу в Києві

Опубликовано 12 августа 2021 г.

Українські бабусі та австралійський бітбоксер в рамках проєкту «Звуки Чорнобиля».


Один із найкращих бітбоксерів світу, Dub FX, представив відеокліп на пісню «Fake Paradise» з міжнародного соціального музичного проєкту «Звуки Чорнобиля». Робота вийшла напередодні виступу Dub FX у Києві на фестивалі White Nights 14 серпня.

У 2019 році Dub FX відвідав Чорнобиль на запрошення Валерія Коршунова як артист проєкту «Звуки Чорнобиля», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Трек було створено просто в дорозі до Зони відчуження. До унікального біту зі Звуками Чорнобиля артист додав співу бабусь Чорнобильського регіону. Виконав він її наживо на секретній локації — у «Притулку одинокого дозиметриста», де, немов у капсулі часу, збережені всі речі з 86-го року. Цей виступ і став основою нового кліпу: 

Бенжамін Стендфорд (Benjamin Stanford), Dub FX: «Я мало знав про Чорнобиль. Коли сталася аварія, мені було всього три роки. Вона пройшла десь далеко, в Радянському Союзі. Я тоді не знав, що існує Україна. Тепер я побачив, із чим зіткнулися українці, дізнався про їхній подвиг. Поїздка справила на мене величезне враження, я розповідатиму про неї онукам».

У своїх виступах австралійський інді-виконавець поєднує дабстеп, хіп-хоп, реггі та важливі меседжі, які стосуються людської природи і навколишнього середовища. Як учасник «Звуки Чорнобиля» Dub FX демонструє, що електронна музика здатна розкривати історію Прип’яті та єднатися із фольком регіону. У своєму виступі музикант переосмислив свій відомий трек «Fake Paradise» та присвятив його Прип’яті, місту яке було омріяним раєм для тисяч його мешканців.

А вже 14 серпня Dub FX виступить у Києві на арт-заводі «Платформа» на головній сцені фестивалю WHITE NIGHTS. AFRICA.

Цьогоріч нові учасники  “Sounds of Chоrnobyl. vol. 2: Radiation” випустять 6 нових композицій для альбому, що популяризує тему Чорнобиля, залучає ліквідаторів і постраждалих, розповідає історію з нового боку, в той час, як музика допомагає відчути й переосмислити трагедію, яка торкнулась майже кожного українця. 

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев