White Lies у Києві: «Get me Kyiv, get me Lviv»

1
Опубликовано 30 сентября 2019 г.

Довгоочікуваний концерт британців White Lies у Києві. Звіт та фото. На Open.ua.


 
«You've got blood on your hands and I know it's mine
I just need more time
So get off your low, let's dance like we used to
But there's a light in the distance, waiting for me
I will wait for you
So get off your low, let's kiss like we used to»

З перших виступів на початку 2008 року і ще до офіційного випуску перших синглів «Unfinished Business» та «Death», тріо White Lies звернуло на себе увагу спочатку британських (BBC Radio 1, NME, «Later... with Jools Holland»), а потім і світових медіа.

Кожен наступний сингл закріплював ім’я White Lies в списках на кшталт «найперспективніші молоді гурти Англії», а з випуском дебютного альбому «To Lose My Life...» хлопці отримали статус одного з кращих сучасних пост-панк-гуртів Великобританії.

Тріо занурювалось в експерименти, намагаючись виходити за рамки та кліше першого альбому. Але за всі ці роки одне залишалось незмінним — промінь світла в похмурих піснях WL.

Й всі роки існування гурту загін українських фанів мріяв перевірити світлу силу White Lies на собі. Так, команда якось виступала в Україні (в 2012 році на фестивалі The Best City під Дніпропетровськом), але фестивальний сет на великому фестивалі — це одне, а сольний виступ — це зовсім інша історія.

В 2014 році британці мали відіграти в Києві, та концерт, як і більшість виступів закордонних артистів в тому році, довелось відмінити. Тож парубки мали в Україні «Unfinished business».  

І ось в цьому році давня мрія українських прихильників WL втілилась в життя, за що чергова окрема подяка концертній агенції з відмінним смаком HMG.

Номінально концертний візит лондонців проходив в рамках турне до альбому «Five», але за 1,5 години в стінах клубу Bel’ Etage пролунали пісні з усіх альбомів команди.

Якщо під час розігріваючого виступу талановитого українського тандему Akine та Wavewalkrs публіка поводила себе стримано, з цікавістю слухаючи наших музик, то вже з перших секунд виходу White Lies на сцену емоцій ніхто не стримував.

Народ був розігрітий багаторічним очікуванням, тому зустрів музикантів щирими оплесками й вигуками, які практично не вщухали весь концерт.

А щира посмішка фронтмена Гаррі Маквея лише підбадьорювала столичну інді-публіку на ще більш бурхливу підтримку й танці.

Команда вдало міксувала пісні з двох останніх альбомів («Time to Give», «Jo?», «Take It Out on Me») з більш ранніми треками («There Goes Our Love Again», «Getting Even», «Don't Want to Feel It All», «Big TV»).

Окремими номерами йшли найперші й найдорожчі композиції — «Farewell to the Fairground», «To Lose My Life» та «Death».

Слова з синглу «Unfinished Business» «So get off your low, let's dance like we used to» стали закликом до нової хвилі дружніх рухів усіх присутніх. В цей вечір мало хто стояв на одному місці. Танцювали практично всі й усе: фани, участників гурту, апаратура, бокали і персонал.

Особливу атмосферу доповнювали танці світла, промені якого виблискували під кожну пісню ексклюзивними візерунками.

Що й казати — сеанс зцілення улюбленими темними піснями зі світлим відтінком підживлював й музикантів, й прихильників.

White Lies — один з небагатьох гуртів, якому вдається виконувати пісні на досить серйозні теми життя та смерті так, що прокидається бажання жити й творити.

В перервах між піснями Гаррі Маквей наголошував, що «лайв» в Києві особливий тим, за 11 насичених років в іхньому гастрольному графіку нові міста вже майже не з’являються, дякував за теплий прийом й обіцяв, що вони ще повернуться.

Самовіддача усіх музикантів, радість від почутих наживо важливих пісень, які підтримували в складні часи, підштовхувала зірватись та гайнути до Львова на концерт White Lies у Львові (30 вересня, Malevich).

Хтось так і зробив, комусь пощастило зустріти Гаррі Маквея, басиста Чарльза Кейва та ударника Джека Лоуренса-Брауна на виході з клубу Bel’ Etage, поспілкуватись, зробити фото на згадку, й взяти себе в руки.

І ті, і інші з нетерпінням чекатимуть на наступний візит White Lies до Києва.

Уся надія на організаторів HMG. angel

Олексій Подчашинський
 
Фото: Катерина Дебкалюк
 
Більше фото — у нашому альбомі на Facebook
 
 
White Lies у Києві. 29 вересня, Bel’ Etage. Сетліст:
 
1. Time to Give
2. Farewell to the Fairground
3. There Goes Our Love Again
4. Is My Love Enough
5. Getting Even
6. Hold Back Your Love
7. Unfinished Business
8. Jo?
9. Don't Want to Feel It All
10. Take It Out on Me
11. Big TV
12. Kick Me
13. Death
14. Tokyo
15. To Lose My Life
Біс:
16. Hurt my Heart
17. Bigger Than Us
 

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 1 комментарий
  • 777 30 сентября 2019 г. 23:43
    ааа, я в кадре)