Respublica FEST, Territory ngo та хіп-хоп проєкт BRAT представили першу ластівку проєкту «Культура on/off. Цифрові мости»

Опубликовано 1 июля 2021 г.

Знято у колоритному містечку Чорний остров.


Respublica FEST і Territory ngo за підтримки Українського Культурного Фонду запустили унікальний проєкт «Культура on/off. Цифрові мости», який спрямований на розвиток та популяризацію суто маленьких регіонів та сіл, яких не торкнулася урбанізація. Саме в них збереглася трушна культура. Але про неї мало хто знає через недорозвиненість там роботи в цифрових форматах.

Організатори збирають модних талановитих українських музикантів і артдіячів — та їдуть у регіони. Першим об’єктом їхньої роботи стали колоритні ОТГ Хмельницької області. Наразі відзнято вже п’ять кліпів на треки різних гуртів у п’яти культурно цікавих ОТГ.

Перша ластівка з уже відзнятих в рамках проєкту «Культура on/off. Цифрові мости» кліпів — «Глобальне потепління» від львівського хіп-хоп проєкту BRAT. 

Відео знімали в Чорному Острові. Це несправедливо забуте туристами містечко на Хмельниччині з довгою історією та цікавою культурною спадщиною. Наприклад, іще 1556 року король Сигізмунд II Август надав Чорному острову магдебурзьке право. На честь цієї події тут було зведено укріплений замок. А вже в другій половина XVIII ст. Міхал Пшездецький збудував тут розкішний палац. Також у містечку діє ще одна культурна пам’ятка — Чорноострівський літературно-краєзнавчий музей українського поета-байкаря Леоніда Глібова.

Усі інші кліпи проєкту виходитимуть на youtube-каналах артистів вже до кінця липня:

  • 7 липня – «лісостеп (step by степ)» від adm:t, знятий в Антонінах;
  • 14 липня – «Веснянка» від ГуляйГород & Morphom, знятий на Бакоті;
  • 21 липня – Aero від Tik Tu, знятий в Самчиках;
  • 28 липня – «Гойя» від Zapaska, знятий у Жванці. 

Ініціатива «Культура on/off. Цифрові мости» має кілька важливих цілей.

  • Навчити місцевих працювати в прогресивних цифрових форматах.
  • Об’єднати сучасність та архаїку, щоби підняти розвиток української культури загалом на вищий щабель.
  • Розкрити унікальний культурний та туристичний потенціал віддалених сіл та малих містечок і популяризувати його в онлайн-форматі.
  • Допомогти у просуванні митцям аудіального жанру, які внаслідок пандемії втратили свої звичайні майданчики. Завдяки запису відеокліпів на їхню музику в найцікавіших місцях Хмельниччини, музиканти зможуть представити себе на нових онлайн-майданчиках та привернути увагу нової аудиторії.

Проєкт «Культура on/off. Цифрові мости» реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду. Повну інформацію про ініціативу можна знайти на сторінках у соцмережах: Facebook та Instagram.

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев