Прем’єра альбому проєкту Марʼяни Головко та Макса Смоголя Das Wortspiel: лірика Юрія Іздрика, Ольги Кобилянської, народні мотиви та букет емоцій

Опубликовано 17 марта 2023 г.

Музично-поетична подорож через складний рік.


Після синглу та відео «Livoberezhna», Мар’яна Головко (співачка, солістка формації NOVA OPERA) та Макс Смоголь (саунд-продюсер, кіно-композитор, мультиінструменталіст) представили дебютний альбом спільного проєкту Das Wortspiel «Chapter I».

Альбом «Chapter I» створений у 2022 році на тлі повномасштабного вторгнення рф до України, й відображає рефлексії музикантів на тему війни. Перебуваючи у Берліні, Мар’яна та Макс приєдналися до численних заходів, що мали на меті підтримати українську спільноту проти російської агресії. Це і стало джерелом натхнення для творчих рішень, які відобразилися у народженні поезії та музичного супроводу до неї.

Назва проєкту перекладається з німецької як «гра слів».

Дебютний альбом Das Wortspiel «Chapter I» — це запис у жанрі spoken word, що поєднує у себе лірику різних епох: тексти Ольги Кобилянської та поета Юрія Іздрика, а також власні тексти Мар’яни Головко, Макса Смоголя, народні мотиви. Альбом передає специфічний стан, у якому музиканти проживали рік, що став найважчим для всіх українців.

Марʼяна Головко: «Вірші створювалися в різні періоди 2022 року: і коли здавалося, вже більше не зʼявиться привід для усмішки, і коли надія зазирала у серце тоненьким променем крізь вузьку щілину між апатією та натхненням. Для мене це дуже важлива робота. Зокрема — знову доторкнутися до лірики мого улюбленого українського поета Юрія Іздрика. Це моя подорож крізь цей важкий рік…».

Макс Смоголь: «Зараз мені здається, шо цей альбом — мій порятунок. Це те, у що вилилися усі наші переживання того найстрашнішого і найважчого, але одночасно і найпродуктивнішого періоду одразу після початку війни. Це адреналін тих перших днів і агресія, і злість; але і сум, і розпач, і невизначеність… Складний букет емоцій, який на мою думку відобразився у різних треках альбому. Крім того всі записи робилися не в студійних умовах, а де і як доведеться, і з використанням дуже обмеженого набору інструментів, який був доступний на той момент. Це можна почути у фінальному міксі, який пронизаний дуже щирим саундом…» — коментує спільну роботу Макс Смоголь.

Das Wortspiel вже високо оцінили на престижному музичному шоу-кейсі Most Wanted Music у Берліні. Музиканти сподіваються, що альбом «Chapter I» стане промовистим висловлюванням на підтримку України та відгукнеться в серцях надією та вірою у переможне майбутнє.

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/daswortspiel

Сторінка у Instagram: https://instagram.com/das_wortspiel

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев