Спільний проект ONUKA та Музею історії міста Києва.
«Традиційні гаджети» — нова експозиція, присвячена київській керамічній іграшці від Х століття і до сучасності. На виставці буде представлено одну з найбільших колекцій керамічної іграшки. Забавки було знайдено на території Києва під час археологічних розкопок. Частина з них свищики — найбільш поширені та улюблені в Україні, ліплені іграшки у вигляді коників та пташок.
В українському фольклорі вони нерідко фігурують, як чарівні музичні інструменти, що становлять предмети магічного зв’язку героїв з тваринами-помічниками.
Музичним оформленням виставки стануть унікальні мелодій, зіграні на стародавніх свищиках лідеркою гурту ONUKA Натою Жижченкою.
Олександр Пашковський, куратор виставки:
«Ідея співпраці з ONUKA у контексті цієї виставки спала мені на думку майже одразу. Коли ми думали над музичним оформленням, я згадав про любов Нати Жижченко до народних інструментів, тому і звернувся до неї, як до найкращої на мою думку. Результат перевершив сподівання. Виявилось, що у руках ONUKA музейні експонати звучать як справжні музичні інструменти. Ната додала їм унікальності, бо на більшості свищиків з нашої колекції ніхто не грав майже 300 років. Їх знайшли археологи та з тих пір вони просто лежали у фондах музею. Ніхто, навіть, не міг і подумати, що на них можна заграти такі чудові мелодії».
Ната Жиженко, лідерка гурту ONUKA:
«Я завжди підтримую ідеї, що можуть осучаснити старовину та привертають увагу молоді. Коли я почула, як звучать свищики, була дуже здивована. Виявилося, це не просто своєрідні іграшкові музичні інструменти з неясним звучанням. Вони не тільки не фальшивлять, а і навіть мають до 5 нот в діапазоні! Кожен свищик майже одразу знайшов свою мелодію та ритм, я навіть не очікувала, що це буде так просто і так натхненно. Під час запису було відчуття, що в моїх руках — історія.
Століття тому на цих інструментах грали діти, хтось їх виготовив, досить багато часу вони пролежали в землі. Багато років тому для когось цей предмет був певно буденний, а от у мить технічного розвитку соцмереж тримати у руках щось дійсно справжнє — рідкість. Мелодії, що було записано на цих свищиках — збагачення мого власного досвіду, одну ми навіть використаємо для майбутнього релізу.
Я рада, що на виставці завдяки 3D можна буде побачити, як свищики та писанки виглядали кілька тисячоліть або століть тому, а завдяки нашому музичному оформленню почути, як на них грати сьогодні. Якщо музика ONUKA спонукає когось завітати на виставку та побачити нашу давню, не вигадану історію, я буду щаслива».
Послухати мелодії ONUKA, зіграні на стародавніх свищиках, можна у Музеї історії міста Києва з 12 лютого по 14 березня.
Крім іншого, на виставці вперше в історії музею буде застосовано понад 20 віртуальних 3D-моделей для доповнення демонстрації експонатів.
Написать комментарий
Подпишите комментарий
Ваш комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии.
Нет, спасибо
Спасибо! Комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии введя свой электронный адрес.Комментарий будет опубликован после проверки
Для того, чтобы подписаться на комментарии этого поста введите свой электронный адрес.Спасибо! Комментарий добавлен!
Спасибо!
Ваш камментарий будет добавлен после модерации!
Спасибо!
Вы успешно подписались на комментарии!
Редактировать комментарий
Ответить на комментарий
Подпишите комментарий
Ваш комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии.
Нет, спасибо
Комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста подпишитесь на комментарии введя свой электронный адрес.Комментарий будет опубликован после проверки
Для того, чтобы подписаться на комментарии этого поста введите свой электронный адрес.Спасибо! Комментарий добавлен!
Спасибо! Ваш камментарий будет добавлен после модерации!
Спасибо! Вы успешно подписались на комментарии!