10 фактів про новий альбом Христини Соловій «Любий Друг»

Опубликовано 26 октября 2018 г.

Сьогодні, 26 жовтня, українська співачка Христина Соловій презентувала свій другий студійний альбом, над яким працювала більше року.

Apple Music
iTunes
Google Play
Spotify
Deezer

На честь довгоочікуваної події ми підготували декілька цікавих фактів про платівку «Любий Друг».


1. «Любий Друг» — перший альбом за 3 роки і перший альбом авторських пісень Христини Соловій. Дебютна платівка з’явилась восени 2015 року і складалась з двох власних пісень Соловій («Тримай» та «Синя пісня») та десяти українських народних пісень в оригінальному аранжуванні.


2. До нової платівки увійшло 11 пісень, три з яких виходили окремими синглами («Хто, як не ти», «Fortepiano» та «Шкідлива звичка»). Також не обійшлося в альбомі і без авторської адаптації Христиною творів інших авторів. «Оченька мої чорні» — це власна версія Соловій народної буковинської пісні. Пісня «Океан» — переклад та адаптація вірша «memento море» Марії Кевліної, а «Стежечка» — вірша Івана Франка «Отсе тая стежечка».


3. Авторські пісні альбому натхненні особистими історіями та спогадами співачки. «Саунд альбому сповнений ностальгійною кінематографічною атмосферою, а лірика чуттєвою драматичністю. мені здається, що це відверта альтернатива традиційній поп-музиці в Україні. Дещо відійшла від провідної ролі акустичної гітари у своїй музиці. З’явилось більше електроніки в піснях. Це додало простору та атмосферності», — зауважила співачка.


4. Христина виступила автором слів й музики в альбомі, та є одним з його саундпродюсерів. Окрім вокалу в альбомі можна буде почути гру співачки на роялі, синтезаторах, ударних та духових інструментах.


5. Музика у піснях «Шкідлива звичка» та «Про Весну» була написана Христиною у співавторстві з Євгеном Соловій — братом співачки та колишнім учасником її концертного складу.


6. В записі альбому брали участь музиканти як нинішньої (Павло Литвиненко (клавішні), Микита Юдін (електрогітара), Денис Швець (ударні), Артем Таранін (бас-гітара)), так і з колишньої концертної команди співачки (В’ячеслав Крученицький (родес, рояль, синтезатори, електрогітара), Олексій Морозов (електрогітара), Марта Ковальчук (контрабас).


7. Запис тривав на декількох київських студіях (String Machine Studio, Boutique «888» Studio, «Bambrafone в ЗвукоЦесі», Мала концертна студія у Будинку звукозапису Українського радіо), а мастерінг проходив на лондонській Metropolis Studios.


8. До створення та запису матеріалу долучились учасники гурту «Океан Ельзи» Мілош Єліч (родес, ударні, синтезатори, електрогітара, бас-гітара, рояль; саундпродюсування) та Владімір Опсеніца (електрогітара).


9. На найбільшій кількості інструментів для альбому зіграв Павло Литвиненко — синтезатори, бас-синтезатор, родес, рояль, струнні, ударні, духові, бас-гітара. Ще Павло створив оркестрову увертюру, а також виступив одним з саундпродюсерів та інженерів запису.


10. Крізь сюжети всіх пісень альбому прослідковується збірний образ ліричного головного героя — «Любого Друга» головної героїні. Вона захоплюється його чоловічою енергією, але він лише її «soulmate». Його душа переходить в іншу людину у кожній пісні. А він залишається в минулому як спогад на згадку. До наступної зустрічі.

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев