Прем’єра трейлеру воєнної екшн-драми «Мирний-21»

Опубликовано 26 января 2023 г.
Автор: Open.ua

У кіно з 22 лютого.


В основі фільму — реальна історія луганських прикордонників, які дали бій окупантам, попри перевагу ворога в силі та техніці, й увійшли в історію під грифом «ті, що не здалися». 

Фільм-присвята прикордонникам, які першими дають відсіч ворогу, а також усім захисникам та захисницям, виходить у всеукраїнський прокат. Фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва розповідає про події 2014 року, коли російські окупанти розпочали вторгнення на Луганщині. Назва фільму була обрана не випадково, адже Мирний-21 — це адреса кварталу, де був розташований луганський прикордонний загін.

«Цей рік змінив кожного. Рік тому ми презентували наш фільм на Зимового кіноринку ОМКФ і щиро вірили, що “Мирний-21” стане важливою сторінкою нашої спільної історії. Та ворог вирішив інакше і війна прийшла в домівки кожного українця. Прикордонники в багатьох куточках знову дали бій окупантам і довели свою відданість Батьківщині. На жаль, не обійшлося без втрат. «Мирний-21» став одним із останніх повнометражних проєктів для чудового актора Паші Лі, який трагічно загинув від рук окупантів. Хочеться вірити, що наше кіно нагадає про ціну кожної маленької перемоги та вкотре змусить українців повірити в силу наших захисників», — ділиться режисер та генеральний продюсер фільму Ахтем Сеітаблаєв.
Окрім досвідчених кіносценаристів Ярослава Яріша та Сергія Касторних, до розробки сценарію фільму долучився Анатолій Коцюрба — чинний полковник Державної прикордонної служби. Його запросили, аби максимально точно й коректно показати на екрані специфіку військової служби. 
 
Зйомки стрічки розпочали у вересні 2021 року. Стрічку фільмували у Києві та у Військовій частині міста Васильків Київської області (Об’єднаний навчальний центр Повітряних Сил). За словами співпродюсерки фільму Марії Дончик, у перші дні повномасштабного вторгнення Військова частина та плац, які можна побачити в деяких сценах фільму, були вщент знищені російськими снарядами.
 
Попри неможливість фільмувати безпосередньо на місці подій, за словами луганчан, яким пощастило побувати на знімальному майданчику фільму, авторам вдалося віднайти краєвиди, які так схожі на Луганщину. Деякі з локацій буквально збирали “по крихтах”, як-от дорогу, якою рухалися прикордонники: десь знаходили схожу галявину та знімали частину сцени, а в іншому місці знімали ліс. Експедиції з пошуку місцевості тривали кілька місяців, команда об’їздила Черкащину, Хмельниччину та Житомирщину, аби віднайти реалістичні локації.

Слідкуйте за новинами проєкту в соціальних мережах фільму (Facebook та Instagram), а також на сторінках FILM.UA Distribution (Facebook та Instagram).

Фільм створено ISTMEN FILMS  за підтримки Державного агентства України з питань кіно та UA Production.

Кінотеатральну дистрибуцію в Україні здійснюють FILM.UA Distribution та «Кіноманія».

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев