Столичному кінотеатру «Київ» загрожує закриття

Опубликовано 28 декабря 2018 г.

Офіційні коментарі керівництва та дистриб’юторів.


В 2018 році на культурній мапі Києва на два кінотеатри стало менше — закрили кінотеатри «Кінопанорама» та «Україна». Зараз у небезпеці опинився ще один культурний об’єкт столиці — кінотеатр «Київ».

Нижче публікуємо офіційні заяви керівництва кінотеатру та партнерів-дистриб’юторів.

«У зв’язку з закінченням 04.01.2019 року терміну дії договору оренди цілісного майнового комплексу Культурний центр “Кінотеатр “Київ”” 03 жовтня 2018 року звернувся до Департаменту комунальної власності міста Києва з листом № 40, який був зареєстрований 09 жовтня 2018 р. під номером № 062 /13970 з проханням подовжити строк дії оренди вищезазначеного об’єкту шляхом укладання договору оренди на 10 років.

При прийнятті управлінського рішення щодо подальшого користування цілісним майновим комплексом, просили врахувати наше переважне право на укладання договору оренди на новий термін, на підставі належного виконання нами взятих на себе за договором обов’язків, в тому числі здійснення капітального ремонту будівлі кінотеатру зі збереженням первинного архітектурного вигляду та якісним технічним оснащенням, здійсненням кінопоказів, як основного профілю підприємства, а також проведення різноманітних культурних заходів за участю зірок світового кінематографу та залученням іноземних посольств в Україні.

Станом на 28 грудня дирекція кінотеатру так і не отримала офіційної відповіді від КМДА, а в інтернеті та ЗМІ почала з’являтися інформація про плани не продовжувати договір оренди та передачі кінотеатру до КП “Київкіно”.

Дирекція кінотеатру звертається по допомогу до ЗМІ та громадськості, аби не допустити припинення роботи кінотеатра та забезпечення прозорих та законних умов для успішної роботи останнього», — заявила Вілія Бондаренко, директор Культурного центру «Кінотеатр «Київ».                                                        

Зазначимо, що протягом кількох десятиліть приміщення кінотеатру знаходилося у вкрай занедбаному стані. Лише з приходом нової команди у 2000 році розпочався перший за п’ятдесят років капітальний ремонт. З 2002 «Київ» набув статусу не просто кінотеатру, а справжнього культурного центру.

Європейський стиль фасаду кінотеатру разом із сучасним репертуаром та технічним оснащенням — все це створило неповторну атмосферу, яка й приваблювала глядачів не менше, аніж саме кіно.

Культурний центр «Кінотеатр Київ» став осередком показів сміливого авторського кіно та альтернативного кіноконтенту про мистецтво, культуру та музику.

У ці хвилини вирішується питання про передачу кінотеатру у власність КП «Київкінофільм», то ж головний культурний центр столиці може стати в один ряд з «Факелом», «Дніпром», «Загребом» чи іншими комунальними кінотеатрами, які майже не сприяють культурному розвитку міста.

Саме завдяки сприянню команди КЦ «Кінотеатр Київ», яка активно допомагає дистриб’юторам та організаторам фестивалей, глядачі мають змогу дивитися краще некомерційне світове кіно.

КЦ Кінотеатр «Київ» активно співпрацює з посольствами, а з моменту відкриття у кінотеатрі було проведено понад 200 кінофестивалів, що були високо оцінені високопосадовцями та послами наших європейських партнерів. Найвизначніші з них це  фестиваль «Французька весна в Україні», «Нове німецьке кіно», «Нове британське кіно», а також фестивалі американського, італійського, голландського, польського, іспанського, корейського, сербського, болгарського,  турецького, ірландського кіно та інші.

Кілька років поспіль Кінотеатр «Київ» є центром Київського міжнародного кінофестивалю «Молодіcть». За ці роки культурний центр відвідали такі зірки світового кінематографа, як Фані Ардан, Софі Лорен, Жан Клод Ван Дам, Катрін Деньов, Ольга Куриленко, Арманд Асанте, Софі Марсо, Крістофер Ламберт, Венсан Касель, Мікеле Плачідо та інші.

Одна з найважливіших соціальних та художніх функцій, яку багато років поспіль реалізує кінотеатр «Київ» — це підтримка українського національного кінематографа.

«Кінотеатр “Київ” — це взірець правильного та грамотного менеджменту кінотеатру. Вони створили справжній фестивальний центр, розуміючи потребу та запит громадськості на інтелектуальне та арт-кіно. Це кінотеатр, який з гордістю можна назвати культурним центром, а не центром розваг. Цій команді вдалось налагодити стабільну роботу в абсолютно не комерційному секторі кіно в умовах з недостатньою, по сучасним стандартам, кількістю залів. Зважаючи на це, жодних сумнівів що до компетенції цієї команди й бути не може. Про це говорять і розпродані на місяць вперед покази арт-фільмів та фестивалів кіно, що є унікальним явищем для кіно», — Кирило Марікуца, директор компанії KyivMusicFilm, яка активно співпрацює з кінотеатром.

На захист кінотеатру став і Денис Іванов, генеральний директор кінокомпанії «Архаус Трафік», яка проводить фестивалі «Нове британське кіно», «Нове німецьке кіно» та багато інших:

«За 20 років роботи команда кінотеатру «Київ» провела масштабну реставрацію, та завдяки продуманій програмній політиці створила на базі кінотеатру найповажніший кінокультурний центр України. Кияни та гості міста цінують кінотеатр «Київ» як «місце сили» та осередок мистецтва кіно. Спільно з численними посольствами країн світу та культурними інституціями тут проводено більше 200 заходів. “Київ” належить до міжнародної мережі «Europa Cinemas», до якої входять найкращі кінотеатри Європи.

Немає жодних сумнівів у тому, що саме ця команда є творцями унікального культурного простору, яким став зараз кінотеатр. Саме завдяки їх зусиллям та щоденній кропіткій роботі столиця має культурну інституцію європейського рівня. Закликаємо київську владу сприяти продовженню договору оренди та вжити всіх можливих заходів для недопущення перешкод у роботі кінотеатру у його нинішньому вигляді».

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев