Культурний центр «Кінотеатр «Київ» — феномен, створений людьми

Опубликовано 10 мая 2019 г.

Останні декілька місяців увага української громадськості прикута до ситуації навколо Культурного центру «Кінотеатр «Київ», який може зникнути з культурної мапи столиці.


Кінотеатр «Київ» завжди приваблював киян та гостей міста зручним розташуванням та актуальним репертуаром. Але мало хто замислюється, як звичайний кінотеатр радянських часів став важливою складовою культурного життя не лише столиці, але і нашої країни.

Після розпаду Радянського Союзу кінотеатр занепадав, а перший капітальний ремонт  будівлі розпочався на початку 2000-х років. Ремонтні та реставраційні роботи одного з найважливіших культурних місць столиці відбулися вперше за 50 років завдяки зусиллями колективу кінотеатру, очолюваним заслуженим працівником культури України  Бондаренко Вілією Іванівною, яка змогла не лише повернути кінотеатр до життя, але і зробити «Київ» не просто кінотеатром, а справжнім культурним центром.

Команда Культурного центру «Кінотеатр «Київ» налагодила плідну співпрацю з усіма посольствами іноземних держав, акредитованими в Україні, українськими дистриб’юторськими компаніями та організаторами фестивалів і тепер глядачі мають змогу в рамках фестивальних показів подивитися на великому екрані артхаусні, авторські та документальні фільми, відзначені численними нагородами на престижних міжнародних фестивалях, але які не виходять у широкий прокат в Україні. Так, завдяки професіоналізму та натхненній праці колективу Культурного центру «Кінотеатр «Київ», і зокрема заступнику директора  Шинкаренко Ірини Юріївни, яка займається плануванням показів, було створено  неповторне обличчя культового кінотеатру «Київ». Цікаво, що тоді, в далекому 2002 році, коли кінотеатр відкрився після тривалого капітального ремонту, пані Ірина тільки почала пошуки унікального репертуару, який повинен був відрізнятися від більшості кінотеатрів, але мав задовольняти смаки найвибагливіших глядачів.  Саме тому  кінотеатру вдалося стати фестивальним центром столиці, що пропагує справжні європейські цінності, і який був прийнятий у 2007 році  до міжнародної організації «Europa Cinemas», до якої входять найкращі кінотеатри Європи і Латинської Америки. За останні 20 років в кінотеатрі було проведено понад 200 кінофестивалів, а у 2018 році з успіхом пройшли 25 фестивалів, на яких були представлені стрічки зі всіх континентів. Який з нині діючих кінотеатрів столиці може похвалитися такими досягненнями?

Великий попит серед глядачів на фестивальне кіно доводять повні зали в кінотеатрі «Київ» на таких нещодавніх заходах, як  Kyiv International Short Film Festival, Docudays, Вечори французького кіно, Нове німецьке кіно, Дні польського кіно, Нове британське кіно, Фестиваль американського кіно «Незалежність» та багато інших.

Вже багато років поспіль кінотеатр «Київ» є головним майданчиком Київського міжнародного кінофестивалю «Молодіcть». Не винятком стане і цей рік. Саме в «Києві» з 25 травня по 2 червня відбудеться 48-й КМКФ «Молодість».

Одна з найважливіших соціальних та художніх функцій, яку багато років поспіль реалізує Культурний центр «Кінотеатр «Київ» це  підтримка українського національного кінематографу. Так минулого року у прокат вийшли 20 картин українського виробництва, які з успіхом демонструвались у кінотеатрі. А вже цього року в кінотеатрі «Київ»  відбулися дві гучні прем’єри: 29 січня  у рамках  святкування 101-ї річниці Бою під Крутами урочиста прем’єра  фільму «Крути 1918» та  2 квітня  масштабна прем’єра  фільму  «Вулкан».

А чи відомо вам, що це єдиний кінотеатр не тільки столиці, а й України, колектив якого приймав у своїх стінах таку величезну кількість світових зірок кіно? А тепер колектив, завдяки якому і сформувався унікальний культурний простір, неповторна фестивальна атмосфера, який 20 років докладав всі свої сили для культурного та духовного розвитку нашого суспільства, намагаються позбавити їхньої важливої справи.

Будьмо відверті — якби не пильна увага громадськості, кінотеатр «Київ» вже опинився б у довгому списку закритих кінотеатрів вслід за «Україною» та «Кінопанорамою»…

P.S. Ще одне. Особисто я люблю і серіали, і сучасне кіно, і артхаус. Мешкаю на Лівому березі Києва, іноді відвідаю тамтешні кінотеатри. Та працюю в центрі і за свіжими кіноемоціями ходжу саме в кінотеатр «Київ». Можу не домовлятись з друзями про зустріч  — когось обов'язково там зустріну. Бо там є дивна атмосфера минулого та майбутнього Києва. І міста, і кінотеатра. 

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев