Рецензия на фильм «Побочный эффект»

Опубликовано 15 марта 2013 г.

Руни Мара, Джуд Лоу, Кэтрин Зета-Джонс и Ченнинг Татум в новом фильме Стивена Содерберга («Траффик», «Эрин Брокович», трилогия о друзьях Оушена).

Лоу и Мара при волосах радуют глаз, таких ладных психиатрических шарад не делали со времен «Основного инстинкта».

8 из 10.

Open Critics. Наши читатели в роли критиков

Ефектно, але без ефекту
Svitlana Andriishyna

Примечание от редакции Open.ua: Svitlana Andriishyna получает специальное поощрение от пивного бренда Stare Misto — билетный сертификат (детали — в личных сообщениях). Такие призы получат авторы первых 50 публикаций в разделе Open People. Дерзай!


«Side effects» — нормальний трилер із хвацько закрученим сюжетом і вже традиційним голлівудським прийомом, коли спершу нібито позитивний персонаж згодом стає негативним, в міру того, як кардинально змінюється сюжет і поведінка головних героїв. Тут все за планом: нібито безневинна людина стає винною.

Півфільму ви повинні її жаліти і винити у всьому сучасну рекламу, комерцію та лікарів. Ну і, звісно, всі карти розкриються лише у фіналі. Але подвійний «обман» заради правди в кінцевому результаті, який вдається героєві Джуда Лоу — це те, що відрізняє цей фільм. Динаміки вистачає на всі годину та 45 хвилин, тому що доводиться вслуховуватися у кожну фразу, аби не пропустити той ключовий поворотний момент. Якісно, динамічно, часом передбачувано, часом несподівано. Але так по-голлівудському та з розмахом.

Досить багато «зовсім ненав’язливої» реклами: «Red bull», «Apple», «Yahoo» та іншi.

Дивно, що після зіткнення зі стіною в головної героїні лише подряпини на обличчі, але це ж кіно. Вже згодом розумієш, що це знову ж таки непряма реклама автомобіля з якісною подушкою безпеки. Героїня постійно слідкує за рекламою, знову ж — такий собі гімн рекламі, тільки в дещо іншому ракурсі, ніж у «99 франків».

Несподівано було бачити Кетрін Зету-Джонс у ролі лесбіянки. Проте егоїстичний образ завбачливого лікаря психолога був зіграний нею на 100%. Руні Мара видалася спершу сіренькою мишкою, але потім «дала жару». Як на мене, на роль головної героїні вона підійшла безпрограшно, особливо подобається її гра вже в другій половині фільму, коли бачиш її «істинне обличчя». Джуд Лоу використовував свій традиційний арсенал міміки, але тим не менш був переконливим. Єдине, що спершу не дуже асоціювався мені з професією лікаря.

Про Ченінга Татума нема що розповідати, тому що роль була досить невеликою. Зате навколо образу його героя обіграється увесь фільм.

Щодо загального враження про фільм — то Голлівуд славиться подібними картинами. Але після моїх невдалих переглядів фільмів — цей був як ковток свіжого повітря чи як динамічна поїздка в машині (майже як у головної героїні до найближчої стіни).

Ну і, звісно, вдруге такі фільми дивитися немає бажання. Бо ефект буде вже не той. І не побічний. ;)

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев