Прем'єра пісні і відео: «Бумбокс» «Жаль»

Опубликовано 15 февраля 2021 г.

Пісня з двох віршів, трохи олдскулу та інші ракурси Києва.


«Жаль» — перший абсолютно новий сингл гурту «Бумбокс» після подвійного альбому «Таємний код: Рубікон», який вийшов наприкінці 2019 року.

Пісня записана Павлом Литвиненком на студії «Lamp», а над кліпом вже традиційно працював режисер Стас Гуренко.

Пісня з двох віршів та перша повноцінна робота гітариста гурту як співавтора музики «Бумбокс»

Андрій Хливнюк, фронтмен колективу:

«Пісня написана в стилістиці ранніх наших записів 2004-2009 років, коли в аранжуванні домінували вокал, гітара і діджеінг. “Жаль” — перша повноцінна робота Дмитра Куваліна (гітариста гурту) як співавтора музики “Бумбокс”. Вірш, вірніше два вірші: перший — “Жаль”, я написав десь два роки тому, другий “Ехать к тебе” — навесні цього року.

А от музика з’явилась, здається, протягом літніх репетицій. Як сказав наш Дімка: “Слід дякувати, що з потоку рифів час від часу виринають ті, які згодом подружаться з текстом і мелодією”. Пісня “Жаль” — це одна з пісень, під які хочеться повертатись до найрідніших. Просто їхати в бік тих, хто нам небайдужі».

Знахідки для пісні на скрейчовій платівці  

DJ Валiк:

«Які у мене відчуття від пісні? Наче машина часу перенесла мене на 15 років назад, в часи, коли ми записували альбоми “Меломанія” і “Family Бiзнес”. Думаю, у Андрія такі ж почуття. Вони з Дімою почали грати пісню на репетиціях, Андрій попросив знайти біт (партію барабанів) для пісні. Я і знайшов. Біт, використаний в куплетах — з платівки “Dirty Style”, яку я купив на останніх гастролях в Америці.

Причому це була єдина скрейчова платівка в магазині, і єдина скрейчова платівка, яку я купив не новою. І вона стала в нагоді! Біт в приспіві звучить з noname платівки. Коли ми зібралися наступного разу, хлопці грали, а я запускав біти з платівок. Ми аранжували пісню, я загнав біти в AKAI, і ось ми на студії у Паші. Дуже легко було працювати. Я не планував записувати скрейч в цій пісні, вона здавалася самодостатньою. Послухав запис і вирішив її прикрасити. А як вийшло: добре чи дуже добре — судити вам».

Вулиці Києва під іншим кутом

Стас Гуренко про те, як розігнати хмари за допомогою правильної ідеї:

“Основна ідея візуального ряду пісні "Жаль" — показати дороги й вулиці, якими умовний герой їде до своєї любові. Особливо важливим було, щоб це були впізнавані вулиці нашого улюбленого Києва. Впевнений, хтось побачить знайоме місце й згадає, як їхав цим мостом, цією вулицею, сповнений любові чи суму. Я точно можу віднести себе до цих людей.

Перші два дні роботи давалися складно, доводилося влаштовувати перерву кожні п'ять хвилин.

Важливий ракурс, з якого знімався кліп — одразу видно, наскільки цікаво влаштоване наше місто, таке знайоме й нове одночасно. Зачаровує перехрестя на Троєщині, яке дивиться своїм оком в небо; гаражний кооператив, схожий чи то на нетрі десь в Африці, чи то на постапокаліптичне місто, дивовижне озеро “Гарячка” і водойма ТЕЦ-6. До речі, ці два місця підказав один з кращих аерофотографів України, Сергій Рістенко. Нам дуже пощастило з погодою, ми зустрілися, прийняли рішення про зйомку і буквально за три дні почали роботу. До цього Київ місяць був у сірому тумані й дощі, а під час зйомок туман розсіявся, і в перший день нам навіть світило сонце».

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев