ONUKA і Алан Бадоєв представили кліп та екоініціативу «STRUM»

Опубликовано 24 сентября 2018 г.

Всі кошти від монетизації кліпу перерахують громадській організації «Україна без сміття».


Сьогодні, 24 вересня, гурт ONUKA презентував новий кліп до альбому «MOZAЇKA». Презентація відео «STRUM» відбулась не в типовому для такої події місці — клубі чи галереї, а на сміттєсортувальній станції «Україна без сміття».

Між столами з купками пластику, контейнерів з батарейками і мішками, набитими картоном, можна було зустріти Гаріка Корогодського, Петра Пантелєєва, Євгена Філатова та інших друзів гурту ONUKA, які зібралися, щоби підтримати запуск спільної ініціативи музикантів і громадської організації «Україна без сміття» — ECOSTRUM.

Піднявши гостру проблему в своїй творчості, команда ONUKA запропонувала простий спосіб допомогти на практиці. Вперше в Україні всі кошти від монетизації нового кліпу гурту на YouTube-каналі артиста будуть відраховуватися організації, яка займається благоустроєм сміттєсортувальних станцій.

З одного боку, чим більше переглядів, тим вищі відрахування. З іншого — тим більше людей зможе оцінити весь масштаб проблеми, яку українці не замислюючись погіршують своїми ж руками. Для того, щоб ознайомитися з ініціативою, створено спеціальний сайт strum.onuka.ua.

«Ми дуже захопилися свободою споживання і зовсім забули про її наслідки. Воно й не дивно – адже ми ніколи не бачимо те місце, куди їдуть відходи нашої життєдіяльності. Але погана новина – звалища вже оточують нас. Вони переживуть всіх нас і покоління, які ще навіть не народилися. Суспільство поки не сприймає серйозно загрозу відходів, а вона є. Нам потрібно змінювати культуру споживання і виховувати в собі відповідальність. І робити це потрібно вже сьогодні, поки не стало надто пізно», — засновниця громадської організації «Україна без сміття» Євгенія Аратовська.

Крім того ініціативу громадських діячів та артистів підтримав заступник мера Петро Пантелеєв. Він особисто приїхав на презентацію кліпу та розповів про нагальні потреби міста у будівництві великого сміттєпереробного заводу.

«Щорічно Київ виробляє 1,2 млн тонн відходів. Тому ми працюємо, щоб побудувати перший в Україні сучасний комплекс з переробки сміття — оголосили міжнародний конкурс на залучення інвестора. Паралельно працюємо над проектом спільно з одним з київських підприємств, щоб побудувати завод потужністю 450 тисяч тонн переробки на рік, тобто 40% київського сміття. Окремо, ми запускаємо пілотні проекти збору вторинної сировини і, сподіваюся, незабаром представимо нові контейнери з цією метою. У цих починаннях місто потребує підтримки. ECOSTRUM — дуже потрібна ініціатива, що демонструє — ми здатні робити більше», — зауважив Петро Пантелєєв.

Шестихвилинну відеоновеллу в жанрі поетичного реалізму для ONUKA відзняв режисер Алан Бадоєв. Зйомки відбулися всього в 25 кілометрах від Києва — в Підгірцях, де знаходиться головне звалище побутових відходів столиці, яке за десятиліття існування виросло до розмірів 27-поверхового будинку. І навіть незважаючи на те, що скоро воно буде закрито, проблема ставлення українців до побутового сміття болюча. Адже не сортуючи його, воно їде на звалище, а таких в Україні вже понад 40 тисяч.

«При створенні цього кліпу багато людей зібралися воєдино, щоб вся ідея була доведена від ідейного змісту до реалізації. І разом нам вдалося створити легенду про майбутнє, яке вже прийшло, але ми його ще не помічаємо. Як на мене, “Strum” необхідно подивитися для того, щоб згадати, де і як ми живемо. Що кожен з нас робить для того, щоб наша планета продовжувала жити?», — зауважує Алан Бадоєв.

Кліп режисера став першою роботою з ONUKA, але за словами Алана Бадоєва — колаборація може продовжитися.

У зйомках, крім самої Нати Жижченко, взяли участь 74 актора. Зіграли вони ролі самих себе — жителів Києва, що тоне в смітті. У другій частині відео легко можна впізнати центр столиці — НСК «Олімпійський» і прилеглі вулиці.

«Коли знаходишся на звалищі, чітко усвідомлюєш, що до створення жахливих декорацій для кліпу ми самі доклали зусиль. І що таких “знімальних майданчиків” в нашій країні тисячі. Ми можемо звинувачувати державу або своїх сусідів, а можемо почати діяти самостійно. Нашим відео і ініціативою ми не хочемо нікому докорити. Хотілося б лише, щоб ми з кожним днем ставали кращими і залишили після себе щось більше, ніж гори сміття», — розповідає лідерка  гурту ONUKA Ната Жижченко.

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев