Сергій Бабкін у Львові: Добрий вечір, Вибачте, Дякую!

14
Опубликовано 18 апреля 2013 г.

Концерт у львівському театрі Заньковецької став репетицією перед Києвом, маленьким випробуванням як для гурту, так і для публіки. До слова — публіка впоралась.

Такі прихильники готові пробачити все, а пробачати було що.


Бабкін ніколи не був «своїм» у Львові та й навряд колись стане. Маючи в музичному арсеналі 10 студійників, а у словниковому запасі декілька «корисних і обов’язкових»  фраз українською, він лише втретє виступив у західній «столиці» України.

Різношерста аудиторія — від шістнадцятирічних хіпстерів, до молодих сімейних пар, які, загалом, виявились  основними поціновувачами такого «родинного» альбому «Сергевна» — спокійно та розмірено збиралась в фойє театру. За 15 хвилин після офіційного початку концерту партер та балкони було заповнено, хтось розмірковував над величиною зірки, що має з’явитись на сцені: «Гадаєш, затримають на годину?» — «Та він не такого рівня, щоб на годину!»

Кожен концерт туру розпочинається із зачитування тексту «Мое будущее», вірша-присвяти головній музі, яка надихнула на написання  альбому — маленькій доньці Веселині. На контрасті до віршу зазвучали тривожні акорди пісні «Только душа», далі «Моя любовь», «Вес-на» —  композиції без особливого надриву і драйву, які мали б налаштувати слухача на «правильну» хвилю.

Щирий завтик Бабкіна перед піснею «Скорее приезжай» (Сергій забув на якому саме інструменті він має грати) породив першу репліку: «Трошки змінився порядок…». Саме з цього моменту було очевидно, що музикант почуває себе не надто комфортно на сцені, намагається підібрати слова виключно українською мовою, боїться помилитися та збентежено поглядає на свій гурт. І це попри відчутну підтримку та гарний настрій публіки.

Так, півторатисячний зал театру не можна порівняти із заявленим харківським Палацом Спорту чи навіть зі столичним Stereo Plaza, втім, на концерт потрапили саме ті слухачі, які люблять музику Бабкіна і готові пробачити йому все. А пробачати було що: затягнуті паузи між піснями, п’ятихвилинні налаштування гітари (через це слова «Вибачте» і «Дякую» стали ключовими і найчастішими цього вечора), провал однієї з найцікавіших в музичному плані альбомних пісень «Мимо нас», мінімальна віддача енергетики. Останній пункт особливо важко спостерігати від музиканта, який вміє проживати маленькі життя на сцені, який може зробити кожну пісню міні-шедевром театрального мистецтва. Здається, саме в цьому є феномен музики Сергія Бабкіна.

Перші дійсно гучні оплески викликала «Ще осінь зовсім молода», в якої з’явився новий настрій та мелодика, а кульмінаційна частина віддалено нагадала звучання якогось іншого гурту. Далі потрібно вслухатись в «Мимо нас», у концертне закінчення «Никогда никому», придивитись  до шаленого контемпу Бабкіна і… зрозуміти, що все це — відголосок концерту Radiohead, на який Сергій їздив минулого літа.

Приємні музичні моменти концерту — неперевершене соло Сергія Савенка в пісні «Снежная» і бездоганне виконання Бабкіним «Я пойду с тобой», яка вимагає дуже тонко підібраної інтонації. Шкода, що так і не вдалось «почути» кращого клавішника країни — Фіму Чупахіна, який практично увесь концерт подавав знаки звукорежисеру, але клавіші так і лишились загублені між басом і барабанами.

На біс хлопці вийшли після 10 хвилинних оплесків та скандування «Дякуємо!». Бабкін знову ретельно підбирав слова: «Якщо щось буде не те, не так… Давненько мы еёкгм, некхм» — «Хмари» були  гарним та очікуваним сюрпризом.

«Неможливо бути у Львові, і не заспівати рідною мовою, українською. Хоча у нас є одна пісня в програмі, але це лише одна. А зараз буде ще одна» — заплутано розказував Сергій перед «Зливою», третьою україномовною піснею в програмі.

Остання «Пиши» нарешті підняла зал на танці та відрив, тут вже остаточно стало зрозуміло — навіть такому світлому та спокійному альбому зовсім не підходить формат сидячого концерту. Втім, у організаторів, мистецької агенції «Наш формат», не було особливого вибору. Проблема №1 у Львові — відсутність добре обладнаного майданчика на 1500–2000 тисячі, чогось середнього між Оперним і маленькими клубами.

Сподіваюсь, концерт Бабкіна в столичному клубі Stereo Plaza не стане лише «концертом-репетицією» перед Харковом. Ми все ще чекаємо драйву, повноцінного обміну енергетикою між музикантами та публікою, і справжнього Сергія, який живе на сцені, а не показово намагається сподобатись.

Юліанна Сліпченко
Фото: Роман Балук

Сетлист:

1. Только душа
2. Моя любовь
3. Вес-на
4. Скорее приезжай
5. Смесь
6. Недотрога
7. Снежная
8. Выдуманная
9. Я пойду с тобой
10. Синее небо (Офелия)
11. Полюби политика
12. Прилетай
13. Ще осінь зовсім молода
14. Слышишь
15. Мимо нас
16. Приятных снов
17. Ты все
18. Возьми меня с собой
19. Никогда никому

Біс:
20. Хмари
21. Злива
22. Пиши

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 14 комментариев
 • v 16 мая 2013 г. 22:00
  как по мне, то слишком переоценили у нас этого бабкина) такоееееее....
 • Alex Lis 19 апреля 2013 г. 23:56
  Ом... таке відчуття що автор люто ненавидить С.Б. Як на мене, зі сторони Сергія було дуже мило звертатись до львівян саме українською, з урахуванням того, що він звик думати і розмовляти російською! Але як я бачу глядач цього явно не оцінив.

  ІМХО зал був закумарений, і це не вена Сергія, бо на призентаціїї "Снаружи и внутри" було те саме. Знаю, бачили... Бо якщо вже люди не вміють отримувати задоволення, то їх проблеми. Я підспівувала Сергію на протязі всього концерту, зірвала голос, плескала в долоні так, що вони аж горіли і вийшла з концертної зали задоволеною та щасливою. А ті хто каже що Сергій уже не "торт", ну вибачте, значить або ви чогось не зрозуміли, або чогось не дослухали, бо альбом вийшов дуже хорошим!

  Бо слухати як ви зі своєї лавочки говорите що "попса", "не то" і тому подібне уже якось набридло... На який біс ви тоді його взагалі слухаєте?
 • Andriy Gajdut   17 мая 2013 г. 9:33
  "протягом"
 • ART 20 апреля 2013 г. 3:20
  Недавно вернулся с концерта, проходившего в StereoPlaza. И теперь уж точно могу утверждать, что проблема во Львове с большой долей вероятности была с публикой, а не с С.Б. В Киеве концерт прошел с неимоверной энергией со стороны коллектива "Сергей Бабкин", что в отражалось на отличнешей реакции зала. Одним словом, имел место удачный симбиоз "артист-слушатель".
 • Frank 19 апреля 2013 г. 21:53
  Чорт забирай.....не вмієш українською розмовляти, чи шо там за фігня, то вже не "чуди" - зроби просто людям офігенний концерт! це так - думка після прочитаного звіту.
 • Alexandra Mudraya   19 апреля 2013 г. 8:36
  После концерта интересно почитать мысли других по поводу выступления Сергея и было удивительно слышать одни дифирамбы. Мы с подругой даже не дождались конца выступления, так как были разочарованы происходящим - новыми опопсевшими песнями, несобранностью Сергея - мы не могли понять что с ним. После третей песни уже стали засыпать, так как это был не тот Бабкин, которого мы ждали.. и так и не дождались тех старых хороших песен, того Сережу. Были раньше на его концертах и это вообще не сравнить, к сожалению. Коммерция, видимо, захватила и его.
 • ART 19 апреля 2013 г. 2:19
  Автор не профессионален, не обьективен и поверхностен по части творчества С.Б.

  Во-первых, С.Б. задолго до "концерту Radiohead, на який Сергій їздив минулого літа" неоднократно исполнял контемп на своих концертах.

  Во-вторых, что за жаргонно-уличные слова "завтык"?

  В третьих, заминки и настройки гитары вполне могут иметь место, учитывая, что концертная программа совершенно новая. К тому же С.Б. волнуется во время многих концертов и в т.ч. квартирников.

  В четвёртых, насчет поддрежки публики можно поспорить, учитывая как С.Б. пытался научить подпевать "Полюби политика". Тут то и вопрос, кто ещё завтыкал.

 • cornelius 19 апреля 2013 г. 2:42
  Сергей Бабкин, залогиньтесь, пожалуйста.
 • ART 19 апреля 2013 г. 11:53
  С радостью бы, но не являюсь таковым.

  Всё изложенное основывается исключительно на 5-летних наблюдениях за творчеством С.Б. и неоднократным посещением его квартирников и различных концертов.
 • Антон 19 апреля 2013 г. 0:18
  3й концерт у Львові.
 • Frank 18 апреля 2013 г. 21:48
  О_о
 • Нюка 19 апреля 2013 г. 10:03
  Абсолютно згідна із першим коментарем. Була дуже розчарована попсовою концертною програмою, перешуганістю бабкіна перед україномовним львівським глядачем і швидше репетицією, а не якісним концертом.

  Подекуди тексти до пісень були надто примітивними. якшо у попередніх альбомах більшість пісень були особливими, глибокими, то у альбомі "Сергевна" хітів було ну може три, на мій смак, всі інші - додатком до альбомного формату. і саме це оприділяє попсовість у моєму уявленні.

  окрім того, що львів має проблеми із концертними майданчиками, організувати саме такий концерт у Заньковецькій - просто несмак і знущання із глядача.
 • світлана петрів 19 апреля 2013 г. 14:51
  ойойой,хлопнуло паньство ручками пару раз,розсілося і чекало шо то буде далі...Прийшли-підтримуйте!! Особисто я чекала того концерту років 7 і довольна як слон, шо вдалось побачити і послухати...Дякую за таку нагоду*)
 • Andriy Gajdut   19 апреля 2013 г. 23:57
  не с чем сравнивать просто... кому-то и концерт на день Житомира понравится...

Лучшие комментарии
19.04.13 2:19
16
ART
Автор не профессионален, не обьективен и поверхностен по части творчества С.Б. Во-первых, С.Б. задолго до "концерту Radiohead, на який Сергій їздив минулого літа" неоднократно исполнял контемп на своих концертах. Во-вторых, что за жаргонно-уличные слова "завтык"? В третьих, заминки и настройки гитары вполне могут иметь место, учитывая, что концертная программа совершенно новая. К тому же С.Б. волнуется во время многих концертов и в т.ч. квартирников. В четвёртых, насчет поддрежки публики можно поспорить, учитывая как С.Б. пытался научить подпевать "Полюби политика". Тут то и вопрос, кто ещё завтыкал.
19.04.13 2:42
13
cornelius
Сергей Бабкин, залогиньтесь, пожалуйста.
19.04.13 8:36
7
После концерта интересно почитать мысли других по поводу выступления Сергея и было удивительно слышать одни дифирамбы. Мы с подругой даже не дождались конца выступления, так как были разочарованы происходящим - новыми опопсевшими песнями, несобранностью Сергея - мы не могли понять что с ним. После третей песни уже стали засыпать, так как это был не тот Бабкин, которого мы ждали.. и так и не дождались тех старых хороших песен, того Сережу. Были раньше на его концертах и это вообще не сравнить, к сожалению. Коммерция, видимо, захватила и его.
19.04.13 10:03
6
Нюка
Абсолютно згідна із першим коментарем. Була дуже розчарована попсовою концертною програмою, перешуганістю бабкіна перед україномовним львівським глядачем і швидше репетицією, а не якісним концертом. Подекуди тексти до пісень були надто примітивними. якшо у попередніх альбомах більшість пісень були особливими, глибокими, то у альбомі "Сергевна" хітів було ну може три, на мій смак, всі інші - додатком до альбомного формату. і саме це оприділяє попсовість у моєму уявленні. окрім того, що львів має проблеми із концертними майданчиками, організувати саме такий концерт у Заньковецькій - просто несмак і знущання із глядача.
19.04.13 23:56
6
Alex Lis
Ом... таке відчуття що автор люто ненавидить С.Б. Як на мене, зі сторони Сергія було дуже мило звертатись до львівян саме українською, з урахуванням того, що він звик думати і розмовляти російською! Але як я бачу глядач цього явно не оцінив. ІМХО зал був закумарений, і це не вена Сергія, бо на призентаціїї "Снаружи и внутри" було те саме. Знаю, бачили... Бо якщо вже люди не вміють отримувати задоволення, то їх проблеми. Я підспівувала Сергію на протязі всього концерту, зірвала голос, плескала в долоні так, що вони аж горіли і вийшла з концертної зали задоволеною та щасливою. А ті хто каже що Сергій уже не "торт", ну вибачте, значить або ви чогось не зрозуміли, або чогось не дослухали, бо альбом вийшов дуже хорошим! Бо слухати як ви зі своєї лавочки говорите що "попса", "не то" і тому подібне уже якось набридло... На який біс ви тоді його взагалі слухаєте?