Massive Attack, Bonobo та інші на фестивалі UPark у Києві: «Ми у всьому цьому разом»

2
Опубликовано 27 июля 2018 г.

ONUKA, Young Fathers, Bonobo, Massive Attack у Києві. Оперативний звіт на Open.ua.


Передивляючись знімки, відео та читаючи відгуки сотень людей ми усвідомлюємо, що в середу в Києві дійсно відбувся першокласний виступ Деймона Албарна та Gorillaz.

А значить столичний концерт ще однієї знакової комадни Massive Attack, анонсований ще взимку, також має відбутись.

Після вчорашнього божевілля погода над столичним небом заспокоїлась, тому день здійснення музичних мрій №2 розпочався вчасно.

Ще вчора Ната Жижченко та інші учасники гурту ONUKA рухались в ритмі Yuko, Tove Lo, Kaleo та Gorillaz, а сьогодні український колектив і сам виступає на величезній сцені UPark. Це був єдиний столичний «лайв» ONUKA цього літа.

Якість та чесність концерту ONUKA змусила одного іноземного гостя припустити, що на сцені були зовсім не українські музиканти.

Рівно о 18:00, як і планувалось, шотландська банда Young Fathers розпочала сеанс психоделічного хіп-хопу. 

Три роки тому Аллойсіус Массакюю, Каюс Банкол, Джі Хастінгс та енергійний ударник вперше змусили українських фанів пітніти від танців. Нинішній виступ у Києві відрізнявся масштабністю — на стадіоні було в декілька разів більше людей, ніж тоді в клубі Sentrum. Також четвірка стала ще зухвалішою та шаленішою.

Окрім дивних танців під пісні «Toy», «Only God Knows», «In My View», «Get Up» та «Shame» мала місце і пісня 5-річної давнини «I Heard».

Не обійшлося і без вже традиційного для іноземних артистів на UPark вигуку «Дякую!».

Ідеальний лайн-ап дня продовжив британський музика Саймон Грін, більше відомий як Bonobo.  

Записи Bonobo приємно слухати в наймрійливіших ситуаціях, це факт, та на концертах пісні звучать ще глибше та багатогранніше. Так і в Києві перфекціоніст Грін виступив з клавішником, ударником, гітаристом, окремою духовою секцією (труба й тромбон), мультиінструменталістом (саксофон, кларнет, флейта), а деякі пісні своїм вокалом та присутністю прикрашала тендітна Szjerdene.

Сам Саймон Грін чаклував над електронними інструментами та бас-гітарою.

Більшість пісень починались повільно, до кожного інструменту додавався ще один, темп збільшувався і в фіналі пісня звучала як повноцінна симфонія, під яку тіло саме витанцьовувало. 1,5-годинний виступ Bonobo супроводжувався найказковішими видами природи нашої планети, наче добірка National Geographic Channel.

Під час минулого приїзду Bonobo до України (вересень 2013 року, «Джаз Коктебель» в Криму) музикантів пограбували і мало хто сподівався на ще один концертний візит до нашої країни. Але організатори UPark домовились з Саймоном Гріном і Ко. Майже після кожної пісні Грін дякував українським фанам і підкреслював, що він та вся команда задоволені повернутися в Україну й виступати на цьому фесті.

Взаємна любов, масові танці, улюблені пісні «Cirrus», «Kong», «Towers», «Break Apart», щасливі обличчя різнобічної публіки та радість в очах музикантів — таким був перший «лайв» Bonobo у Києві. Впевнені, що не останній. ;)  

«Юпарківці» підкріпилися, зайняли зручні місця на полі, останні приготуванні на сцені і о десятій вечора розпочався виступ культових бристольців Massive Attack.

«The big wheel keeps on turning on a simple line day by day. The earth spins on its axis, one man struggle while another relaxes», — під ритм одразу двох ударних установок співає Хорас Енді, який співпрацює з Massive Attack ще з початку 1990-х років.

Паралельно на величезних екранах з’являлися фрази українською: «Яка ціль вашого існування?», «Яка ціль вашої смерті?», «Чому ми тут?», «Я не впевнений». Так, для кожної країни Massive Attack готуються окремо, та коли окрім стандарного «Дякую!» ти весь виступ бачиш на сцені спеціальні слова та питання на рідній мові — любов та повага до Massive Attack лише зростає.

Згодом на сцену вийшли батьки-засновники Massive Attack Роберт Дель Найа (3D) та Ґрант Маршалл (Daddy G), розпочали пісню «Risingson» зі знакового альбому «Mezzanine», скомандували «Dream ooon…» і все — декілька тисяч українськіх фанів на час виступу добровільно опинились в абсолютно іншому вимірі.  Медитативна музика Massive Attack потрапила в мозок, серце, змусила тіло хитатись лише під її ритм. Не хотілося ні пити, нi їсти, нi розмовляти, а лише розчинятися в піснях-розповідях, піснях-роздумах, голосах Роберта Дель Найї та Daddy G.

Кожен з глядачів був не просто спостерігачем першокласного музичного й світлового шоу, а і його учасником.

Під час пісень «Girl I Love You» та «Angel» на сцену повернувся харизматичний дідусь Хорас Енді. Пісню «Ritual Spirit» гурт Massive Attack виконав з її співавтором Azekel, який в цьому турі подорожує з MA тільки заради однієї пісні.

Великою приємністю стало повернення на сцену навіжених Young Fathers, з якими гурт виконав не лише спільний трек «Voodoo in My Blood», а і новинку «Way Up Here». Також у Києві співала Дебора Міллер, давня подруга Massive Attack.

Серед найпомітніших речень на екрані були «Порошенко йде на вибори. Іво Бобул йде на вибори», «Тримайтеся разом», «Ми у всьому цьому разом», вислів Дональда Трампа «Преса — ворог народу» та інші.

Пісню «United Snakes» супроводжував нескінченний й тому безглуздий список з українських партій.

Під час «Inertia Creeps» хаотично блимали заголовки новин з різних частин світу — про теракти, пожежі, війни, навіть про вчорашню негоду в Києві. Також були зображення сотень обличчь з профайлів у соціальних мережах і написи «Agree», «Share», «Post» і т.д. Дуже доречно, враховуючи, що нещодавно Massive Attack видалили свою сторінку на Facebook.

І все це під важливі пісні наживо, які з кожним з нас вже декілька років. Фантастика? Реальність.

Окрім українських слів на екрані, мозок та душа Massive Attack Роберт Дель Найа особисто казав «Добрий вечір» та «Дякую», а під кінець виступу повідомив, що для них дуже важливо і приємно виступати в нашій країні вперше. Згадав про революцію і повернувся до улюбленої справи — чаклування за допомогою музики.

Коли пролунав сингл 1991 року «Unfinished Sympathy», глядачі на мить опинились десь на концерті Massive Attack у Гайд-парку в Лондоні, не менше. Атмосферу машини часу підкріпив і Daddy G, зробивши декілька скретчів саме під цей класичний трек.

1,5-годинна подорож завершилась піснею 2016 року «Splitting the Atom». Хтось обіймався, хтось дивно танцював, хтось підіймав руки до неба, а хтось прохав друга вщипнути його — настільки подія здавалась нереальною.

Та це сталося. Ні погода, ні інші можливі негаразди не завадили мрії багатьох українців втілитися у реальність. Після концертів рівня Gorillaz та Massive Attack навіть шуткувати або називати якісь попсові імена просто соромно. Краще підтримувати концертних організаторів країни, відвідувати різноманітні концерти, а згодом до нас також доїдуть гурти рівня Foo Fighters, Rammstein, Coldplay. Чому б ні?

Олексій Подчашинський

Massive Attack у Києві в рамках UPark Festival. 26.07.2018, стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. Сетліст:
 
1. Hymn Of The Big Wheel (+ Horace Andy)
2. Risingson
3. United Snakes
4. Ritual Spirit (+ Azekel)
5. Girl I Love You (+ Horace Andy)
6. Eurochild
7. Future Proof
8. Voodoo in My Blood (+ Young Fathers)
9. Way Up Here (+ Young Fathers)
10. Angel (+ Horace Andy)
11. Inertia Creeps
12. Safe From Harm (+ Deborah Miller)
Біс:
13. Take It There
14. Unfinished Sympathy
15. Splitting the Atom

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 2 комментария
  • outsider 1 августа 2018 г. 19:39
    колдплей это кондовая попса, рамштайн уже доезжал, а фу файтерс тоже при всём желании непопсой не назовешь, уровень журналистического мастерства охуевающий
  • Кристина 28 июля 2018 г. 1:45
    «Після концертів рівня Gorillaz та Massive Attack навіть шуткувати або називати якісь попсові імена просто соромно», а потом «Foo Fighters, Rammstein, Coldplay». И тебе не «соромно»? Ладно бы ещё сказал Radiohead, PJ Harvey, Nick Cave And The Bad Seeds... Мммда...

Лучшие комментарии
28.07.18 1:45
3
Кристина
«Після концертів рівня Gorillaz та Massive Attack навіть шуткувати або називати якісь попсові імена просто соромно», а потом «Foo Fighters, Rammstein, Coldplay». И тебе не «соромно»? Ладно бы ещё сказал Radiohead, PJ Harvey, Nick Cave And The Bad Seeds... Мммда...
01.08.18 19:39
2
outsider
колдплей это кондовая попса, рамштайн уже доезжал, а фу файтерс тоже при всём желании непопсой не назовешь, уровень журналистического мастерства охуевающий