9 листопада Київ ряснів від концертів. Але найбільша кількість меломанів зібралася саме в столичному Палаці Спорту — послухати подвійний альбом «Таємний код: Рубікон» та найулюбленіші пісні за 15 років існування гурту прийшло 10 000 прихильників.
Звіт та фото на Open.ua.
Відкривав вечір Артур Радько спеціальним dj-сетом, який налаштовував на правильний вайб бумбеп-oldschool бітами хіп-хапу та тріп-хопу. Згодом до нього приєднався і Dj Валік, додавши фанкібіт ритмів. Разом вони виглядали доволі органічно, навіть захотілося потрапити на їх спільний сет ще раз.
Під звуки фанку і хіп-хопу поціновувачі творчості влаштовувалися на зручні місця, а найактивніші фани займали місця ближче до сцени і готували флешмоб. Всі перебували в передчутті чогось неймовірного, хоча попередній сольник гурту в столиці відбувся півроку тому.
І ось о 20:02 лунають перші акорди пісні «Твій на 100%» і увесь склад «Бумбоксу» в кількості 6 чоловіків та прекрасної басистки з’являється на сцені під шалені вигуки й підняті в фан-зоні золоті кульки у вигляді літери «Б».
Другою «ліричною кулею» в обоймі концертного сетлісту була композиція «Сталеві Квіти». Качовий трек з таємними кодом, посилом та підтекстом. Андріко, саме так називають фронтмена колеги по команді, закликав стрибати і всі охоче це виконали. В фан-зоні та на сцені ставало все більш гаряче.
Пісня «Поліна», один з найбільш впізнаваних треків «ББ», змусив танцювати й тих, хто лінувався під час попередніх пісень.
До старих пісень музиканти роблять підводочки, ніби граючи в гру «Хто перший вгадає наступний трек», що додає відчуття ще більшої бажаності добре знайомого треку й впевненості, що наступні 5 хвилин точно будуть кайфовими.
Коли змінився склад гурту я, як давній поціновувач творчості «ББ», звісно, трохи сумував, найбільше за Андрієм «Мухою» Самойло, гітаристом і мелодистом гурту. Та коли бачиш нових музикантів в дії, то розумієш — добре, що саме ці музиканти приєдналися до «Бумбокс» Family, бо вони є справжніми професіоналами і вміло наповнюють крутим саундом кожну пісню — хоч нову, хоч усіма знаний хіт.
Далі грали «Дрантя». І чи то я мало ії слухав, чи то звук був не ідеально налаштованим, але враження полярні. Принаймні, до середини пісні було менш драйвово, ніж під час виконання інших бойовиків. Але блюз-рок від Олега Аджікаєва і Ко врешті зробили свою справу й під кінець все стало на свої місця.
«А зараз буде пісня про маленьку дитину» — оголосив пан Хливнюк. Насправді, ця пісня про великих дітей, які не можуть жити один без одного. Палац спорту засяяв тисячами ліхтариків телефонів, що теж можна віднести до казково-магічного флешмобу.
Регі-версія треку «Hip-hop» розбавила позитивними вібраціями ліричний вечір та змусила посміхатися, згадуючи часи популярних двохкасетних бумбоксів.
«ДШ». Ні, це не присвячення Дмитру Шурову, а новенький сумний сингл, який вже співає фанка, наче пісня вийшла років 10 назад, а не пару тижнів тому. «Только дыши, слышишь?! Ты только ДыШи!»
«Болєльщик». Суржик в цьому сповненому сонячного регі треці лише додає шарму. «Просто я болєльщік, а не вболівальник».
Хто бував на концертах «ББ» той знає, що Андрій Хливнюк майже ніколи не виконує пісню точно так, як в записі. Натомість, він постійно імпровізує і співає різними способами та стилями, що, поміж іншого, також робить гурт впізнаваним.
У Києві пісня «Ангела», для якої Каша Сальцова («Крихітка») залюбки перезаписала приспів в потрібному для «Бумбоксу» темпі, розчулила багатотисячний натовп, а в фіналі пісні музиканти навіть примудрилися поджемити в хіп-хоп-джазовій манері.
Після цього хіп-рокери вирішили перепочити, залишивши на сцені лише ударника Олександра Люлякіна. Якщо Женя Галич (O.Torvald) з невеличкої віп-зони знімає на відео драм-соло Люлякіна, це щось-таки значить! Також на концерті були помічені учасники команди «Океан Ельзи», репер Фріл та багато інших представників музичної сфери.
Згодом пішов лютий олдскул, який колись лунав в форматі тріо.
«Ким ми були». Так, замість одного майстра струн бачити та чути одразу двох чолов’яг з акустичними гітарами незвично, але на якість виконання це не вплинуло. Для них, Олега Аджікаєва та Дмитра Куваліна, як і для басистки Інни Невойт, це був перший столичний Палац Спорту. Який, до речі, прийняв нових учасників досить тепло.
Хотілось би, щоб ця пісня коли-небудь втратила актуальність, але поки що все так само ллються «Рожеві сиропи».
«Нові музиканти в складі “ББ” просто знайшли магічний глечик" — так, уявляючи себе джином, Андрій Хливнюк оголосив «без оголошення» народний хіт «}{0ТТ@бь)Ч».
Далі був класичний трек, на який чекає кожен прихильник «Бумбоксу» і трек, який за 15 років існування гурту не виконувався лише пару разів. Звісно це «Вахтёрам».
«Якщо записуєш стьоб на шансон, то будь готовий, що хтось попросить його заграти на концерті». Це було сказано про пісню «TNT» («Синяя рыжая»). Нехай би увесь вітчизняний шансон був саме таким.
Градус ліричності під час наступного номеру «Бумбокс» досяг лише за допомогою вокалу та однієї гітари.
Пісня «Пепел» сповнена досить глибокої лірики та осінніх дощових мелодій. Фірмовий коктейль «ББ» змусив натовп скандувати назву гурту по закінченню пісні, що плавно перейшло в драйв «Тримай мене», спільної пісні з Олександром Чемеровим (екс-«Димна Суміш», The Gitas) і найпотужнішого треку першої частини альбому «Таємний код: Рубікон».
Повторюючи, без попередньої домовленості, сюжет кліпу «Рок-н-рол», лідер гурту спустився зі сцени до перших рядів, поєднавшись з палкими шанувальниками та шанувальницями в одну #бумбоксfamily. Багато бажаючих зробили селфі з кумиром, а усі разом прокричали приспів. «Мама, я не зигую! Мамочка, я не зигую! Не звони в полицию. Я не оппозиция!», — цитатою з пісні Монеточки та запаленим загальним освітленням Палацу Спорту скінчився найгучніший трек концерту.
«Побачимось». Умовно кажучи, «мєдляк» з нової платівки дав перевести подих після справжнього рок-н-ролу.
Рядки «Дуже боляче, що ти не бачиш як я, бачиш як я в тобі тону, в тобі тону, в тобі тону» змусили велику дитину Андрія впасти навколішки, а потім й зовсім лягти та «втонути» на сцені ПС.
Світлий меланхолійний сум пісні «Выход» викликав в уяві ностальгійні замальовки з дитинства та юності.
«Твій номер». Просто прекрасна новинка, яка увійде до другої частини нового альбому, що з’явитися до кінця року. Дочекайтеся, адже це ще одна «приоткрытая дверца моей души...» нашого героя.
Пісня «Наодинці», перед якою Андрій останні роки закликав «#freeOlegSentsov», несе меседж: принаймні зараз ви не самі у своїх проблемах, з вами 10 000 людей, з вами рідні та близькі.
Ще однією прем’єрою вечора стала композиція «Малюнки на стінах», початок якої нагадав пісню «ТНМК» «Сила». «Життя тебе в пику легенько, а потім сильніше і в спину» — самосповідь під рок-н-рольний блюз.
«Квіти в волоссі». Одну зі своїх візітівок гурт виконав повним складом, хоча іноді грають її і в класичному форматі.
Букет з «Квітів» доповнили наспівуванням «Feeling good» та оголошенням усіх музикантів поіменно.
Дві години драйву та лірики більшості фанів було замало, тому без бісу не обійшлося.
Фінальний вихід на сцену розпочався зі спеціального номеру — акустичного виконання пісні на вірш української поетеси Лесі Українки «Хотіла б я тебе, мов плющ, обняти…». В день української мови та писемності вийшло надсимволічно.
«Хочешь знать, как живу? Отпусти тетиву...» Трек «Та4то» з олдскульної програми продовжив біс та рвав душу на дрантя.
Сама ж «Безодня» пролунала без Тіни Кароль, та все одно була в тему після «Та4то». Відчувалася продуманість порядку виконання пісень.
Сил вже нема, але ми ж «Люди». Слова одного з головних хітів «Бумбоксу» останніх років до геніальності прості, щирі й близькі усім, у кого є серце.
Композитора пісні «Люди» та клавішника гурту Павла Литвиненка на прохання фронтмена привітали окремими оплесками.
Командним укліном, роздаванням подяк, усмішок, трофейних барабанних паличок та пластику з робочого барабану із автографами усіх музикантів «ББ» закінчилася четверта зустріч столичного Палацу Спорту та «других після The Beatles» гурту «Бумбокс».
До наступного разу на тому ж місці через рік? А може вже й на більшій локації? Хто зна ;)
«Бумбокс» у Києві. 9 листопада, Палац Спорту. Сетліст:
Написать комментарий
Подпишите комментарий
Ваш комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии.
Нет, спасибо
Спасибо! Комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии введя свой электронный адрес.Комментарий будет опубликован после проверки
Для того, чтобы подписаться на комментарии этого поста введите свой электронный адрес.Спасибо! Комментарий добавлен!
Спасибо!
Ваш камментарий будет добавлен после модерации!
Спасибо!
Вы успешно подписались на комментарии!
Редактировать комментарий
Ответить на комментарий
Подпишите комментарий
Ваш комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии.
Нет, спасибо
Комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста подпишитесь на комментарии введя свой электронный адрес.Комментарий будет опубликован после проверки
Для того, чтобы подписаться на комментарии этого поста введите свой электронный адрес.Спасибо! Комментарий добавлен!
Спасибо! Ваш камментарий будет добавлен после модерации!
Спасибо! Вы успешно подписались на комментарии!