Atlas Weekend 2019: фото, факти, емоції та «Wonderwall»

Опубликовано 17 июля 2019 г.

Atlas Weekend. Найбільший фестиваль України. Фото, відео, факти, післямова.


Цифри, ціни та лайн-ап

Організувати виступ декількох гуртів може майже кожен, при бажанні та досвіді. Організувати фестиваль на будь-які музичні смаки, згодом ще один, а потім ще і ще можуть лише професіонали. Божевільні професіонали.

Команда фестивалю Atlas Weekend, на наш погляд, саме з таких. Найперший фест Atlas проходив на «Арт-заводі Платформа» в 2015 році, тривав всього два дні, мав дві сцени, а лайн-ап на 95% складався з українських артистів. В 2016 році AW переїхав на ВДНГ й тривав три дні. В 2017 році це вже було п’ятиденне музичне свято, а з минулого року Atlas Weekend триває шість днів.

Фестиваль Atlas Weekend 2019. Фото: Сергій Гімюш.

Цьогорічний Atlas Weekend, п’ятий, ювілейний, побив свої попередні рекорди відвідуваності. Уявіть — за 6 днів на ВДНГ фестивалило 538 378 меломанів. З них 159 810 — у вівторок, день з безкоштовним для всіх входом. Тобто середня відвідуваність AW в цьому році склала майже 76 000 фанів в день.

Кожен день на чотирьох основних, декількох нічних та інших сценах таку кількість людей розважало біля 50 гуртів та діджеїв.

Фестиваль Atlas Weekend 2019. Фото: Сергій Гімюш.

Абонемент на всі дні AW 2019 коштував біля 1500 грн/50 євро (липень минулого року) та 3350 грн/118 євро (початок фесту). На якому ще європейському тижневому фесті можна почути більше 270 виконавців за 100 євро?

Інше питання — актуальність та статус імен в лайн-апі. Це одвічне питання смаків і здорового глузду водночас. З п’яти цьогорічних хедлайнерів «Атласу» три виступали в Україні вперше (The Chainsmokers, ASAP Ferg, Ліем Галлахер). Американці Black Eyed Peas та The Chainsmokers подорожують Європою, молодший Галлахер також є в лайн-апах європейських фестів, а буквально два тижні тому горланив на головній сцені британського Glastonbury.

The Chainsmokers. 11.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

Звичайно, мріється побачити на AW артистів рівня Radiohead, Foo Fighters, Coldplay, Rammstein й The National або хоча б Tame Impala, Phoenix чи Justice. Та меломанські бажання непорівнянні з гонорарами й іншими факторами, які повертають до реальності. Тим паче при тижневому абонементі за 100 євро.  

Варто зазначити, що «атласвікендівська» публіка хоч і рюмсала в коментах під кожним постом в соціальних мережах фесту з приводу лайн-апу, але кожен день щільно заповнювала просторі поля біля Main й усіх інших сцен.

The Chainsmokers та Том Оделл на Atlas Weekend 2019. Фото: Сергій Гімюш.

«У кожного свій хедлайнер»

Одна з найпопулярніших фраз AW 2019. Закохані інтроверти, скромні хіпстери та прості диваки раділи життю біля West Stage, де можна було почути синт-поп дует Monarchy, гучних Echo Machine, старих знайомих Brazzaville, вже майже рідних The Vaccines, бельгійців Hooverphonic, лондонський тріп-хоп від Hælos, фантастичну Еміку, британського котика Тома Оделла, диво соулу Майкла Ківануку, а також різнобарвного українського музла — від The Elephants, Ingret, Kadnay, Саші Буля, Latexfauna, Джамали, Epolets, Onuka, «Один в каное» та інших.

The Elephants. 10.07, Atlas Weekend. Фото: Катерина Дебкалюк.

Echo Machine. 13.07, Atlas Weekend. Фото: Катерина Дебкалюк.

Kadnay. 11.07. Atlas Weekend. Фото: Катерина Дебкалюк.

«Один в каное». 12.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

ONUKA. 9.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

Хіп-хоп на всі смаки (від завзятого Freel, хайпової Alyona Alyona, супер-тріо «Качевники», дуету 5’Nizza й до іноземних гостей Shahmen, MadeinTYO, Bhad Bhabie, Everlast) лунав на North Stage.

5'Nizza. 10.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

«Качевники». 10.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

Також на цій сцені в окремі дні знайомили з актуальною українською і не лише музикою лейбл Masterskaya (окрема подяка за Yeyo, Khayat, [O], рейв-слем-двіж на Yuko та бельгійця Warhola), Megogo Live (INDT, «Тонка», Wavewalkrs, файна Alina Pash, «Пошлая Молли», відчайдушний фрік Tommy Cash), Koktebel Jazz Festival («Фіолет», «Аигел», «вагоновожатые», які, здається, єдині зі сцени AW згадали про політв’язня Олега Сєнцова, який вже шостий День народження зустрічає за гратами в Росії, Telepopmusic та незабутній виступ Джеймса Лавеля (UNKLE)).

«Вагоновожатые». 12.07. Atlas Weekend. Фото: Оля Закревська.

UNKLE. 12.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

Найпотужнішою й суворішою на фесті була East Stage. Саме тут відбулося довгоочікуване повернення іноземних команд, які вже колись виступали в Україні (Френк Аіро (екс-My Chemical Romance), Skindred, Korpiklaani, Adept, Drowning Pool, Tesseract, Our Last Night та інші), рідкісні українські виступи київських команд, які частіше виступають в інших країнах (Stoned Jesus, Jinjer), фронтмен вінничан Space of Variations Дмитро Кожухар співав у слемі під сценою, Сергій Міхалок ностальгував разом з «Ляпис-98», а британці The Subways мааайже без акценту говорили «Добрий вечір» та «Як ваші справи?)».

Drowning Pool. 11.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

Korpiklaani. 12.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

Та навіть після останніх рок-акордів на фесті продовжувались виступи незліченних діджеїв. В компанії хедлайнерів SLANDER та Borgore своє 4-річчя відсвяткували знавці електронних вечірок SALAT. Фест Brave! Factory представив своїх гостей The Bug feat. Flowdan & Miss Red, Zebra Katz та інших, в рамках вечірки «Теплоконтроль» натовп рухався під ритми Blawan та Regal. Особливими стали й виступи легенд своїх жанрів Еллен Елліен та Noisia.

Саме на Atlas Weekend 2019 в Києві вперше відіграли більше 30 артистів, серед них — хардкорні Dog Eat Dog, нойзові HEALTH, переможниця «Євробачення-2018» Netta та інші.

Прикро, що з різних причин до Києва не доїхали Black Peaks (відмінили майже весь тур, включно з Україною, хоча окремим постом організатори «Атласу» фанів про це чомусь не сповістили), Том Уолкер (логістичні проблеми, у відеозверненні обіцяв обов’язково виступити в Києві згодом) та ASAP Rocky (ви і самі все знаєте). 

«Друга Ріка». 14.07. Atlas Weekend. Фото: Оля Закревська.

Своя атмосфера

Практично весь тиждень активне музичне життя переносилось на ВДНГ. Тут можна було зустріти колишніх і майбутніх, старих друзів, з якими не бачились декілька років, політиків, іноземних гостей (багато з них ділилися досвідом на конференції Music Conference Ukraine від Music Export Ukraine) та забути про все.

Фестиваль — це унікальне місце, де людей абсолютно різних професій та поглядів об’єднує Музика. Або ж спільні гастрономічні смаки. Інакше як пояснити довгі черги на масштабному фестивалі вуличної їжі?)

Ще одна деталь — у кожної сцени і артиста збиралась публіка, яка прийшла послухати саме цього виконавця. Таких було відсотків 90. Інші, навіть якщо і опинялись біля якоїсь сцени випадково чи за компанію, відкривали для себе щось нове.

The Vaccines. 11.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

Атмосфера Atlas Weekend 2019 — це також і розуміння того, що музиканти є звичайними людьми, творчими, але людьми. В будь-який день на фудкорті можна було зустріти тих, хто нещодавно виступав на одній зі сцен. Ось Alyona Alyona відпочиває на травичці під спів Тома Оделла. 

Том Оделл. 10.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

Ось Стас Корольов та Юлія Юріна з Yuko фрістайлять з Dub FX, ось гурт O.Torvald виконує нову пісню разом з Юлею Юріною, а ось вже останній день фесту і Юля слухає Майкла Ківануку в компанії Нати Жижченко (Onuka), Жені Філатова (The Maneken), Жені Галича (O.Torvald), Каті Рогової (INAIA) та Євгена Якшина (INAIA, «Гапочка») та інших, а десь поруч Дана Заюшкіна (Vivienne Mort) тусить з Alyona Alyona та учасниками банди Курган feat. Агрегат. Ніякого пафосу та зверхніх поглядів.

Tvorchi. 14.07, Atlas Weekend. Фото: Катерина Дебкалюк.

O.Torvald та Юля Юріна (Yuko). 9.07. Atlas Weekend. Фото: Сергій Гімюш.

Атмосфера дружби й загального свята була і на сцені. Так, наприклад, ударна сила гурту Yeyo Ігор Бірюченко відіграв на фестивалі і в складі Yuko та Bahroma, а Стас Корольов з Yuko, в свою чергу, виступив разом з Bahroma та Yeyo. 

 

Що ще?  

Окремо хочеться згадати про одну з важливих ініціатив Atlas Weekend, втілену в цьому році разом з Mastercard.  

Команда перекладачів жестової мови на чолі з американкою Ембер Ґелловей Ґальєго перекладала виступи хедлайнерів AW 2019. Вони перекладали не лише тексти пісень мовою жестів, а також і ритміку, рухи та пози виконавців, щоб слухачі змогли краще зрозуміти та відчути емоції музикантів. Ембер Ґелловей Ґальєго, Келлі Курді та Семюель Харріс працювали на спеціальному майданчику, під одним з бокових екранів, а під час виконання пісні The Hardkiss «Журавлі» Ембер працювала прямо на сцені, поруч з музикантами. Важливо і зворушливо.

А на майданчику #MastercardVibes були розташовані дві величезні сфери: одна сфера діаметром 1,5 м передавала музику з головної сцени за допомогою вібрацій, а інша куля була синхронізована із вібраційною сферою й у live-режимі відображала музику через візуальний аудіо еквалайзер.  

Були на AW й екологічні активності (еко-квест, майстер-класи з сортування відходів). Та й розваг від спонсорів та партнерів фестивалю вистачало. Чого лише вартує Парк атракціонів на Lay’s Activity Zone, де бажаючі намагались вхопити з басейну якомога більше чіпсів.

Галлахер

Одним з найочікуваніших для багатьох на AW 2019 був виступ Ліема Галлахера. Чи не останньої справжньої рок-зірки Великобританії. Обличчя та голос брит-поп легенд Oasis.

Від нього можна було чекати всього. І затримку виходу, і бійку з першим ліпшим, і будь-який інший вибрик. Українські фани зачекались молодшого Галлахера й раділи вже самому факту появи Ліема у Києві.

І ось, рівно о 22:30, саме за таймінгом, з Головної сцени Atlas Weekend в якості інтро пролунала пісня «Fuckin' in the Bushes», з якої також починали концерти і Oasis. Згодом під кількатисячний гул на сцені з’явились шість музикантів та, власне, пан Галлахер й проспівав «I live my life in the city. There's no easy way out».

Почавши з пісень Oasis «Rock 'n' Roll Star» та «Morning Glory», яким по 25 років, Ліем з колегами наче маг переносив усіх присутніх на стадіон в Лондоні, Белфасті чи Манчестері. Акорди ті ж самі, фірмова стійка у мікрофона також, голос — той самий, що і в піснях, які супроводжували багатьох з нас в найскрутніші часи.

Звичайно, без основного автора пісень Ноеля Галлахера та більш досвідчених музикантів Oasis загальна картинка була не зовсім повна. Та Ліему було на це начхати. Британець вправно, хоч в голосі й відчувалась втома, співав «оазівські» та сольні сингли, щось белькотів з манчестерським акцентом, жбурляв тамбурин у натовп, робив компліменти фанам, які запалювали фаєри чи мали британський прапор.  

Ліем зізнався, що «Київ — дуже красиве місто», а під час пісні «Wonderwall» Ліем додав ще один комплімент: «There are many things that I would like to say to you. But I don't speak Ukrainian».  

Це була 1,5-годинне рок-караоке. Не завжди ідеальне, але таке довгоочікуване, що нюанси забувались. Сподіваємось, що Галлахеру в нас дійсно сподобалось й організатори Pop Corn CA довезуть розбишаку і з альбомом «Why me? Why Not».

1. Rock 'n' Roll Star (пісня Oasis)
2. Morning Glory (пісня Oasis)
3. Wall of Glass
4. Greedy Soul
5. For What It's Worth
6. Shockwave
7. You Better Run
8. Columbia (пісня Oasis)
9. Slide Away (пісня Oasis)
10. Roll With It (пісня Oasis)
11. Cigarettes & Alcohol (пісня Oasis)
12. Wonderwall (пісня Oasis)
Біс:
13. Supersonic (пісня Oasis)
14. Champagne Supernova (пісня Oasis, акустична версія)

P.S. Атмосфера та досвід у Atlas Weekend є, тисячі зголоднілих до великих музичних фестивалів в країні вистачає. З кожним роком фест зростає і виправляє попередні помилки. Вже зараз велика фестивальна команда працює над лайн-апом  наступного року, прислухається до пропозицій та зауважень відвідучів. Все вийде, загальними зусиллями. Дякуємо і до зустрічі на Atlas Weekend 2020 (7.07 - 13.07).

Олексій Подчашинський

Фото: Сергій Гімюш, Катерина Дебкалюк, Ольга Закревська. Відео: Ігор МельниковДмитро Новіков

Більше фото — у нашому альбомі на Facebook 

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев