Прем'єра синглу GRABAR «там і тут»: вірш Олега Ольжича та тема вимушеної еміграції

Опубликовано 12 мая 2022 г.

Пісня про свободу вибору і відсутність кордонів, але лише при умові, що в тебе не відбирають та не руйнують твій дім. 


 
«там і тут» — це дебютний сингл Олега Гарбара (GRABAR), в якому артист розмірковує про статус біженця та чи залишається українець українцем, якщо їде в іншу країну.
 
Друга частина треку — це вірш «Візія» поета Олега Ольжичка, що теж пізнав на собі статус «емігранта». Його поезія в пісні «там і тут»  продовжує суну та сповідальну лінію співака, але ще більше занурює в особисте — як мінімум тому, що Ольжич ділиться особистою історією повернення з еміграції, з Чехії до України в рідний дім.
 
 
«там і тут» — ніби дзеркало, яке дає змогу слухачеві поглянути крізь нього на два світи — «там» і «тут». Та, насправді, це дзеркало деміфологізує поняття «еміграції», поділу на «там і тут», бо сьогодні це історія кожного третього українця, що емігрував в іншу країну або став внутрішнім переселенцем.
 
GRABAR: «Головний меседж треку — це вимушена еміграція українців. Вона почалася не 24 лютого, а набагато раніше: 30-ті роки, переселення кримських татар, сьогоднішня війна.
 
Вірш Ольжича — це якраз історія про вимушене переселення українців. Ольжич і сам був емігрантом, що здобув освіту в Празі, але повернувся в Україну, щоб боротися за незалежність цієї країни в лавах ОУН.
 
Кожен сам робить для себе цей вибір «там чи тут». Але найважливіше те, що ми залишаємось українцями, незалежно від географії».
 

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев