Пол Ромеро, творець музики до ігрової франшизи «Heroes of Might and Magic», вперше виступить у Києві

Опубликовано 5 ноября 2021 г.

Наживо та ще й з оркестром.


Творець понад 70 оригінальних саундтреків до комп’ютерних ігор, серед яких — легендарна франшиза Heroes of Might and Magic — уперше приїде в столицю України. Американський композитор Пол Ромеро виступить у Києві з оркестром 17 червня 2022 року.

Музичне занурення в один із найбільш довгоживучих ігрових всесвітів відбудеться на сцені Жовтневого палацу.

Музика з «Героїв меча та магії» миттю повертає кожного геймера в ті часи, коли він ночами просиджував біля екрана монітора, будуючи магічні вежі й шукаючи святий Грааль. 17 червня монументальні мелодії з HoMM 3 зазвучать по-новому, адже до складу оркестру увійдуть і українські народні інструменти.

Дивовижно, але композитор культових відеоігор ніколи — навіть маленьким — ними не захоплювався. «Увесь вільний час я проводив за фортепіано. Певно, фортепіано й було моєю відеогрою. Воно давало мені свободу й надію — чи то я виконував Баха, чи то намагався награти на слух Брітні Спірс».

У 5 років Пол уже годинами імпровізував на фортепіано, надихнувшись хітами, почутими з радіоприймача, та закохався в твори Шопена, Ліста й Рахманінова. В 11 — грав композиції Моцарта із симфонічним оркестром Санта-Моніки. У 13 — написав і виконав перший фортепіанний концерт разом із Національним симфонічним оркестром США під управлінням Мстислава Ростроповича. В 16 — здобув стипендію в інституті музики Кертіса у Філадельфії.

А у світ комп’ютерних ігор музичний вундеркінд потрапив випадково. Якось під час вечірки Пол познайомився з Робом Кінгом. Той саме шукав композитора, який створить музику, що звучала так, ніби була написана 300 років тому. Час на написання — один тиждень, оплата — 400 доларів. Ромеро погоджується: чому б не спробувати та підзаробити? Так на світ з’являється саундтрек до першої «Heroes Of Might And Magic» і починається історія завдовжки 25 років.

Сьогодні Ромеро обожнює грати на фортепіано мелодії з комп’ютерних ігор. Так він начебто загадує публіці загадки. «Вони ніколи не чули цієї музики, виконаної на класичних інструментах. Тож знайомі мелодії звучатимуть для них дуже незвично», — розповідає композитор.

17 червня українські шанувальники творчості зможуть не лише почути улюблені композиції наживо, а й зможуть сфотографуватися з легендарним композитором та взяти в нього автограф. 

Квитки: https://bit.ly/3nXp7Vm

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев