Арт з підземки.
Гурт ONUKA, спільно з київським метрополітеном та культурним фондом «ІЗОЛЯЦІЯ», презентував арт-проект на підтримку нового альбому «MOZAЇKA».
Проект складається з 10 фотографій ONUKA, знятих в київському метрополітені. На фото — Ната Жижченко й саме ті мозаїки. Поруч з кожним знімком — інформація про мозаїку та музику ONUKA, між якими автори експозиції проводять незриму паралель.
10 нових композицій гурту знайшли своє логічне продовження в міському метро.
Ната Жижченко, ONUKA:
«У метро я буваю досить часто. Це не той випадок, коли я вперше за багато років спустилася до підземку тільки заради проекту. Я дуже люблю проїхатися в порожньому вагоні і під час поїздки подумати про щось своє. Звичайно, я і раніше звертала увагу на мозаїки, розташовані на деяких станціях. Вони — їх головна відмінність і прикраса.
Це неймовірні картини, які талановиті скульптори і художники створювали незважаючи на сувору цензуру та державні стандарти тих часів. Пройшовши стільки десятиліть і не втративши своєї автентичності, вони і сьогодні виглядають вражаюче. Їх потрібно зберігати і реставрувати, а не знищувати».
Катерина Філюк, куратор арт-проектів фонду «ІЗОЛЯЦІЯ»:
«На початку роботи над проектом Soviet Mosaics in Ukraine мистецтвознавці Олена Червоник і Любов Іллєнко з'ясували, що багато декоративних робот радянських художників-монументалістів не досліджено і не описано мистецтвознавством сучасної України. Хоча мозаїки і є художньою цінністю, як невід'ємний етап самобутнього розвитку українського мистецтва ХХ століття в умовах радянського режиму, як естетична ланка в процесі пошуку свободи творчості і кореляції зі світовими художніми процесами 1960-х і 1970-х років. Саме в монументальних роботах такі автори, як Алла Горська, Віктор Зарецький, Григорій Синиця, Галина Зубченко, Геннадій Марченко, Борис Плаксій мали трохи більше свободи і могли експериментувати. Завдяки цьому маємо цікаву монументальну спадщину, яку необхідно зберігати і досліджувати, а не руйнувати».
Наталка Макагон, прес-секретар Київського метрополітену:
«Метро — це не тільки популярний міський транспорт, а й потужна субкультура. Тому ми завжди намагаємося зробити поїздку в ньому не тільки швидкою, але і цікавою. Люди проводять під землею досить багато часу і дуже позитивно сприймають інформацію, що ми їм пропонуємо. Наші пасажири вже звикли до наших галерей і вже навіть запитують про нові експозиції у співробітників станцій. Мені приємно, що зараз ми можемо їм представити проект за участю ONUKA, адже вона входить в топ виконавців, які представляють Україну в світі. До того ж, для нас важливо оберігати метро, в тому числі, і як історичну пам'ятку архітектури».
Побачити проект MOZAЇKA можна в фойє станції метро «Золоті ворота» з 22 березня по 14 травня.
Вхід вільний.
Фото: Дмитро Куницький
Написать комментарий
Подпишите комментарий
Ваш комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии.
Нет, спасибо
Спасибо! Комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии введя свой электронный адрес.Комментарий будет опубликован после проверки
Для того, чтобы подписаться на комментарии этого поста введите свой электронный адрес.Спасибо! Комментарий добавлен!
Спасибо!
Ваш камментарий будет добавлен после модерации!
Спасибо!
Вы успешно подписались на комментарии!
Редактировать комментарий
Ответить на комментарий
Подпишите комментарий
Ваш комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии.
Нет, спасибо
Комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста подпишитесь на комментарии введя свой электронный адрес.Комментарий будет опубликован после проверки
Для того, чтобы подписаться на комментарии этого поста введите свой электронный адрес.Спасибо! Комментарий добавлен!
Спасибо! Ваш камментарий будет добавлен после модерации!
Спасибо! Вы успешно подписались на комментарии!