Новий проект ZMOVA: Hyphen Dash у Національному художньому музеї України

Опубликовано 19 января 2021 г.
 
«Лайв дня» від kontrabass promo.
 

ZMOVA by kontrabass promo — це чотири серії музичних лайвів на культурних локаціях Києва, які потребують особливої уваги. Адже кожна із цих споруд та локацій раніше були епіцентрами культурних подій чи місцями, де народжувались цілі культурні явища. Зараз ці будівлі потребують ремонту, а установи, що базуються в них, — фінансової та комунікаційної підтримки. Тож через музику проєкт намагається привернути увагу до важливих історичних місць столиці.

Проєкт складається з чотирьох серій, які виходитимуть щотижня на Youtube-каналі kontrabass promo. Перша серія — це Hyphen Dash в Національному художньому музеї України (NAMU).

Кожна серія складається з двох частин. Перша, коротка частина, це роздуми самих музикантів та оповідача про творчість, а також значення обраної локації для культури України. Друга —  власне лайв гурту. Автори відео показали не лише красиві сторони кожної локації, але й проблеми, які загрожують її існуванню.

Нині музей зачинено на карантин, а частина будівлі, якій вже понад 120 років, потребує ремонту. На кошти благодійників уже вдалося відремонтувати вхідні двері, вестибюль, відреставрували мармурову підлогу, але досі потрібні фінанси для ремонту фасаду, скульптур левів та музейних сходів. 

Надія Павліченко, директорка Благодійного фонду Національного художнього музею України: «Наш музей стояв у витоків музейної справи України, з його колекції виросли інші чотири музеї Києва. Упродовж 120 років саме тут збирали, зберігали і досліджували українське мистецтво і продовжують це робити зараз. Сюди, до музею з Левами, приводили нас дітьми, сюди, сподіваємось, приводитимемо своїх онуків. Мистецтво - це та яскрава нитка, що з‘єднує покоління і регіони, усіх нас як націю. Виклики, з якими стикається галузь культури, не лишають байдужими відповідальних громадян і навіть цілі інституції, які охоче шукають формати й засоби, аби подолати труднощі. Свіжий приклад такої підтримки – проєкт ZMOVA, в рамках якого українські музиканти зіграли наживо на культурних локаціях, які потребують допомоги. Наразі NAMU потребує коштів для завершення реставрації фасаду, куди входить скульптурна група на фронтоні, а також скульптури левів на вході та музейні сходи». 

Даніїл Зубков, клавіші Hyphen Dash: «Було дуже дивно ходити по музею, коли там тільки ми і нема відвідувачів. Відчувався сум через пустоту приміщень, де нікому роздивлятися мистецтво. Локація красива через свою архітектуру, величні центральні сходи всередині. Ще я пам’ятаю, який красивий у музею фасад, який зараз зачинений через стан будівлі. Це засмучує». 

Відео “ZMOVA: Hyphen Dash у Національному художньому музеї України” стало першим офіційним релізом гурту. Hyphen Dash — проєкт трьох київських музикантів: Михайла Бірченко (ударні), Даніїла Зубкова (клавіші, електроніка), Євгена Пугачова (гітара, бас-гітара).  Поєднання хіп-хоп грувів, джазу, електроніки й важкого звучання в музиці — це ідеї й емоції, які музиканти виношували протягом останніх років.

Автори ідеї: Юра Базака і Катя Войчук (kontrabass promo) та Катя Андрієнко. 

Проєкт «ZMOVA» реалізований культурною агенцією kontrabass promo завдяки підтримці Українського Культурного Фонду. 

Відео створила культурна агенція kontrabass promo за підтримки Українського культурного фонду. 

Зйомка: Степан Павлюк і Андрій Тартишніков.

Допомогти музею може кожен, надіславши будь-яку суму на рахунок благодійного фонду. Реквізити: 

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД НАЦІОНАЛЬНОГО ХУДОЖНЬОГО МУЗЕЮ УКРАЇНИ"

(БО «БФ НХМУ»)

АТ "ОТП БАНК"

МФО 300528

IBAN: UA413005280000026003455039959

Код: 41349634

01001, Україна, м. Київ, вул. Грушевського,6

Виконавчий директор - Павліченко Надія Валеріївна

+380501963265

Призначення платежу: благодійний внесок на реставрацію музею

Контактна особа: 

Люда Корнієвич, 099 62 67 595 (мобільний, Telegram)

Facebook: https://www.facebook.com/liuda.kornievich/  

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев