Гурт «Тартак» випустив новий альбом дуетів

Опубликовано 3 декабря 2018 г.

Перший альбом дуетів «Тартак» за 15 років.


Після першого альбому дуетів «Тартак» «Система Нервів», випущеного в далекому 2003 році, запити на подібний проект неодноразово лунали і від прихильників, і від колег, і від представників медіа.

І ось в останній день осені гурт «Тартак» презентував новий студійний альбом «АнТАРТАКтида. Частина Перша», робота над яким тривала 3 роки. До лонгплею увійшло 12 дуетів з виконавцями абсолютно різними за віком, музичним стилем, світоглядом та рівнем популярності.

80% пісень в альбомі — про кохання.  Обізнані меломани почують знайомі фрагменти в піснях «Знаєш Мій День» (feat. Арсен Мірзоян), «Більше За Життя» (feat. Олег Собчук) «Попелюшка» (feat. Нумер 482) та «Хвиля» (feat. Epolets). 

Окремо слід відзначити філософський настрій в пісні «Зозуля». Це данина пам’яті вокаліста гурту «Хорта» Андрія Лободи, який також є і її автором. Пісня про боротьбу, життя та смерть, з метафорами про те, що сьогодні відбувається в Україні. 

«Збирати творчих людей докупи завжди непросто. По-перше, це важко організаційно. По-друге, це важко емоційно — в кожного своє бачення, свої амбіції, свої бажання. Але головне — для творення кожної пісні такого альбому потрібні ідеї. Коли назбиралося достатньо ідей — десь у мене, десь у моїх колег — ми почали роботу над альбомом.

Слід сказати, що в альбомі є як давні пісні, які виношувалися роками, так і зовсім свіжі — які з'явилися безпосередньо в процесі роботи. До речі, через те, що виникали якісь нові ідеї, доводилося відмовлятися від реалізації деяких старих. Тому на початку роботи альбом планувався дещо іншим за складом пісень та дуетів. Але це не значить, що вже ті ідеї ніколи не будуть реалізовані. ;)», — Олександр Положинський. 

А саундпродюсер альбому Артур Данієлян, який вже неодноразово працював з «Тартаком», привідкрив професійні таємниці роботи над альбомом:

«Завдяки альбому “АнТАРТАКтида. Частина Перша” ми можемо уявити, яким би був гурт, якби після виходу перших двох альбомів не почав експерименти з більш важким альтернативним звучанням. Альбом звучить так, якби “Тартак” залишився поп-гуртом. Навіть більше — у склад інструментів я повернув ді-джея.

Водночас сам процес запису у студії був дуже консервативним — усі партії були записані з використанням реальних і, у більшості, старих синтезаторів та драм-машин, програвачів платівок, а також старих характерних для епохи середини 2000-х семплів на 16-доріжковий ADAT-магнітофон, у якому у якості носія використовуються старі S-VHS відео-касети.

“АнТАРТАКтида. Частина Перша” — це своєрідний реверанс і альбом-триб’ют, присвята тому часу. Але певним парадоксом є те, що мастеринг альбому був довірений штучному інтелекту. Також цікавий той факт, що деякі вокальні треки партнерів по дуетам та Сашка, були записані з різницею у майже десяток років, які це саме пісні, говорити не буду, нехай це буде інтрига. ;)»

Придбати альбом «Тартак» «АнТАРТАКтида. Частина Перша»:

GooglePlay

iTunes

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев