Гурт «Гибкий Чаплинъ» влаштував Чаювання у Смерті на Comic Con Ukraine

Опубликовано 25 сентября 2019 г.

Так називалася (і, власне, виглядала) інсталяція на фестивалі.

 


Величезний десятиметровий стіл, заставлений безліччю чашок, очолювала Смерть з косою, а на протилежному кінці стояв порожній стілець з високою спинкою, чекаючи сміливих, готових приєднатися до «чайної церемонії» і посидіти за одним столом зі Смертю ...

Яке ж це все має відношення до коміксів і фестивалю? Виявляється, пряме: було влаштовано на честь презентації двох нових графічних музичних робіт на фестивалі Comic Con Ukraine, створених в новому жанрі «відео-коміксу» одним з найцікавіших українських художників коміксів Олександром Корєшковим на музику експериментаторів «Гибкий Чаплинъ». Образ смерті — те, що об’єднує дві абсолютно різні графічні відео-новели — «Кур’єр 2» і «Saint-Lazare»/«Недалеко від Сен-Лазара». Звідси й ідея інсталяції.

«Кур’єр 2» — продовження музично-графічної новели художника Олександра Корешкова, який отримав популярність завдяки соціально-політичному коміксу «Серед овець» (видавництво VOVKULAKA), а тепер у нього власна студія Spring Comics і ще два нових гучних проекти, які теж були презентовані на фестивалі: «Захар Беркут: Легенда» і «Колодроїд». Що стосується експериментів в новому музичному жанрі (сам автор назвав його «музичний мальопіс») — то вони не перші для Корешкова.

Перша частина історії про Кур’єрі була презентована на торішньому Comic Con Ukraine. Музично-графічна новела «Кур’єр 2» була покладена на музику однієї з найзагадковіших українських андеграундних груп «Гибкий Чаплинъ». Тоді ми вперше побачили хлопця на ім’я Кур’єр, якому все від злочинних угруповань до уряду доручають найскладніші завдання (такий ось він крутий!) І життя якого сповнене небезпечних пригод. У другій частині герой стикається з новою порцією неприємностей. «Запал» сюжету звучить приблизно так:

Головний герой відео-новели — це збірний образ, прототипом якого є група «Гнучкий Чаплін'», до музики яких вже не в перший раз звертається автор. Творчість групи і самі музиканти є такими ж амбівалентним, як і герой відео-коміксу.

Олександр Корєшков: «Музика “ГЧ” дуже різноманітна, і я був здивований, тому що є пісні, які мені дуже подобаються, є пісні, які мені важко слухати. Коли вони запросили мене в студію і я слухав джем-сейшн, я побачив подвійний світ. Світ людей, які просто ходять по вулиці, а потім “бах!”. Ці люди — круті музиканти. І ось ця двоїстість, як таємна двері, яка відкриває зовсім інший, яскравий світ, який став поштовхом для ідеї “Кур’єра”».

Нова новела є однією з численних захоплюючих історій про пригоди Кур’єра, які будуть об’єднані в надрукованому коміксі, випустити який планує видавництво VOVKULAKA. А поки відео-комікс буде показаний на різноманітних фестивалях анімації.

Друга робота, котора була презентована на фестивалі — «Saint-Lazare»/«Недалеко від Сен-Лазара», абсолютно протилежна за настроєм та змістом — її доречніше було б назвати мультиплікаційної медитацією. Коли ти вирішив, що знайшов своїх і можна заспокоїтися, дуже може бути що ти нарешті долетів на чаювання до мадам Вічності. Люди звуть її Смертю. А вона просто втомилася, сіла і п’є чай. Але це не точно ... Саме на таке розмірене і неквапливе чаювання і затягує глядача ця робота…

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев