ETEP 2019: 391 шоу 164 артистів у 36 країнах

Опубликовано 4 декабря 2019 г.

Нові можливості для українських музикантів від Європейської програми підтримки музики.


Саме за підтримки ETEP Dua Lipa, Idles, Shame, Alma, Aurora, Fontaines D.C., girl in red, Mavi Phoenix і Pip Blom зіграли одні зі своїх перших міжнародних шоу. ЕТЕР посприяв 4392 концертам 1609 артистів у 38 країнах світу.

ETEP (European Talent Exchange Programme) — одна з найперших програм підтримки музики на європейському рівні, яка сприяє букінгу артистів з Європи на фестивалі Європи та за її межами. Сьогодні ETEP фінансується підпрограмою «Culture» програми Європейського Союзу «Creative Europe».

Багато з артистів, які отримали підтримку від ЕТЕР на старті своєї кар’єри, стали дуже успішними: Agnes Obel, Ásgeir, Ben Howard, Benjamin Clementine, Calvin Harris, Franz Ferdinand, James Blake, MØ, Noisia, Selah Sue, The Editors, The Kooks, The XX, Within Temptation, Years & Years.


Як саме працює ЕТЕР для артистів?

Взимку в Нідерландах проходить ключова платформа нетворкінгу і обміну для європейської музики — фестиваль-шоукейс ESNS (або Eurosonic Noorderslag). Його лайн-ап формується із заявок артистів, поданих на сайті ESNS. Як ініціатива ESNS, програма ETEP має партнерів серед фестивалів, які приїжджають на подію і зацікавлені обирати до своїх лайн-апів саме артистів шоукейсу ESNS. Учасниками програми стають з одного боку фестивалі, які обрали таких артистів, а з іншого — обрані артисти. Так учасниками ETEP в різні роки стали українці Onuka, Іван Дорн, «ДахаБраха», Sasha Boole, Dakh Daughters, Гайдамаки і Panivalkova.

Та партнери ETEP — не єдині фестивалі, увагу яких може привернути артист. ESNS щоразу відвідує більше 4000 делегатів музичної індустрії, серед яких представники більш ніж 400 міжнародних фестивалів.

Sasha Boole: «У сучасному перенасиченому музикою світі підтримка, яку забезпечує ЕТЕР, дуже важлива. Особливо для артистів, за котрими не стоїть величезна команда з менеджерів, агентів та рекламщиків. У моєму випадку це допомогло з букінгом кількох великих європейських фестивалів та відкрило для мене австрійський музичний ринок».


Фестивалі-партнери ETEP, які запрошували українських музикантів:

2009 — «Гайдамаки». Sziget Festival (Main Stage)

2013 — «ДахаБраха». Les Rencontres Trans Musicales de Rennes, Roskilde Festival, Sziget Festival

2015 — Dakh Daughters. Open'er Festival, Pohoda

2017 — Onuka. Tallinn Music Week

2018 — Panivalkova. Das Fest

2019 — Іван Дорн. Iceland Airwaves, Positivus Festival, Sziget Festival

2019 — Sasha Boole. United Islands of Prague, Waves Vienna

Подати заявку на Eurosonic 2021 можна з 1 травня.


Нові партнери у 2020 році, які гарантуватимуть ще більше можливостей

ETEP був би неможливим без підтримки партнерів. Фестивалі відіграють значну роль, допомагаючи зіркам, які сходять, презентувати себе міжнародній публіці. У 2020 році ETEP має намір залучити 11 неєвропейських фестивалів, пропонуючи артистам ще більше можливостей поза Європою. Перший фестиваль із цього списку — Playtime Festival у Монголії — вже став партнером ETEP.

Програма активно співпрацює з експорт-офісами — агенціями в різних країнах, які сприяють просуванню локальних артистів на міжнародній арені. Таким чином, ETEP має на меті давати імпульс міжнародній кар’єрі європейських артистів і освітлювати участь ETEP-фестивалів у цій місії. ЕТЕР підтримують експорт-офіси з Австрії, Бельгії, Естонії, Італії, Каталонії, Люксембургу, Німеччини, Норвегії, Португалії, Словакії, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії, а також асоціація європейських фестивалів Yourope і музичний фонд PRS Foundation. У 2020 році до ETEP приєднається 2 нових партнера: експорт-офіси Music Export Denmark і Music Latvia, які також візьмуть участь у просуванні артистів-учасників програми.


Результати ETEP 2019

З останнім цього року ETEP-фестивалем Les Trans, який пройде з 4 по 9 грудня у Франції, програма підводить підсумки. 2019 рік запропонував ETEP шоу артистів з 28 різних країн. У результаті, на фестивалі-партнери ETEP найбільше було запрошено артистів з Великобританії (31 артистів, 96 шоу), Нідерландів (22 артиста, 49 шоу), Ірландії (11 артистів, 39 шоу), Бельгії (14 артистів, 37 шоу) і Франції (14 артистів, 32 шоу). За сприяння ETEP у 2019 році відбулося 391 шоу 164 артистів у 36 країнах.

Топ артистів ETEP 2019 (які отримали найбільше фестивальних запрошень)

1. Fontaines D.C. (Ірландія) – 14 шоу

2. Black Midi (Великобританія) – 9 шоу

3. Flohio (Великобританія) – 9 шоу

4. Elderbrook (Великобританія) – 8 шоу

5. Pip Blom (Нідерланди) – 8 шоу

6. Mavi Phoenix (Австрія) – 8 шоу

7. SEA GIRLS (Великобританія) – 7 шоу

8. girl in red (Норвегія) – 7 шоу

9. Penelope Isles (Великобританія) – 7 шоу

10. Iris Gold (Данія) – 7 шоу

Повний список фестивалів ETEP у всі роки


Артисти про ETEP

Aurora (Норвегія) (13 ETEP-фестивалів у 2015 і 13 ETEP-фестивалів у 2016): «На мій погляд, те, що робить ETEP – блискуче! Він допомагає артистам отримувати запрошення на фестивалі по всій Європі, а також потрапляти на радіо та в інші медіа. Особливо у фазі старт-апу, коли артисти потребують цього найбільше».

Shame (Великобританія) (17 ETEP-фестивалів у 2017): «Ми б і близько не зіграли стільки фестивалів, якби не ESNS»

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев