Дебютний EP «Plasir» інді-співачки Kelera: джазове сопрано, пісні без текстів, безтурботність та насолода

Опубликовано 29 сентября 2022 г.


«Запис альбому був моментом легкості і флоу, коли ти твориш, щасливий і все існує для тебе. Я хотіла сконцентрувати увагу на світлі. І відчуваю, що зараз ідеальний час, щоб випустити те, що дає емоцію світла».

EP «Plasir» — це перший реліз 22-річної співачки і художниці Kelera. Анастасія Ярош (справжнє ім’я співачки) виросла у Києві на драм-енд-бейсі і джазі, навчалася у джазовому інституті JIB (Jazz-Institute Berlin).

Тож, маючи джазовий бекграунд, співачка перенесла етику та прийоми джазу у розслаблений та емоційний EP «Plasir».

До міні-альбому увійшло 4 треки з екзотичними назвами та вокальною імпровізацією.

Доленосне знайомство

EP був створений ще до початку війни. Kelera намагалася замовити улюблену каву зі згущеним молоком у в’єтнамському закладі в Берліні і забула, як правильно вимовити це німецькою. Її спроби пояснити почув саундпродюсер Luca Raffaele Sartori. Зав’язалася розмова і наступного дня вони й записали альбом «Plasir».

Робота над альбомом продолжилась під час війни, Анастасія та Лука шукали як вдосконалити запис та все ж вирішили видати його таким, яким відчули першого дня — органічним, «живим» матеріалом, який народився в синергії.

Слухати EP Kelera “Plasir”

Екзотичні назви пісень та творча ідея альбому

Вам здається, що там звучить англійська, але насправді у піснях немає тексту. Вам здається, що назва альбому “Plasir” — це “насолода” французькою, але насправді такого слова не існує. Kelera говорить, що така творча ідея альбому:

«Коли ти співаєш текст технічно, правильно, то часто губиш емоції. І тоді, щоб передати те, що є всередині, ти співаєш саму ідею. Ми намагалися передати суть того, про що ця музика: про безтурботність і насолоду. Це музика внутрішнього стану, де голос — просто ще один інструмент. Де я не намагаюся бути носієм думки, співаючи текст. Де я — носій почуттів».

Картина артистки на обкладинці

На обкладинці “Plasir” — картина Анастасії. Окрім заняття музикою вона є власницею віртуальної галереї сучасного мистецтва, де продає свої картини, картини українських художників та художників, які підтримують Україну.

Kelera

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев