4 факти про україно-бразильську музику з народним корінням і духом Боббі Макферріна.
Проект ZITKANI — це підсумок планомірного духовного росту, глибокого розкриття себе і безкорисливої творчої синергії.
Зміна орієнтирів та новий початок
ZITKANI — це результат музичного експерименту українки та бразильських музикантів. Поштовхом до створення проекту стала подорож 35-річної Валентини Левченко на музичний ретрит до Бразилії.
Перед цим Валентина звільнилась з великої металургійної компанії, де зробила кар’єру в HR.
Після річного курсу по вокальній імпровізації All The Way In, автором якого є відома в джазових колах співачка Rhiannon, постійна учасниця команди Боббі Макферріна, Валентина почала викладати вокальну свободу, виступати з іншими музикантами і накопичувати власний музичний матеріал.
Слухати дебютний реліз ZITKANI
Україна + Бразилія = ZITKANI
Не зумівши знайти однодумців в рідній країні, Валентина згадала про талановитого музиканта і аранжувальника Кіко Войські, з яким познайомилася в Бразилії, і запропонувала йому попрацювати разом.
Зіткнення з різними культурами і людьми сформували в ній чітке відчуття власної ідентичності, розуміння того, чим ми як нація відрізняємося від інших.
Кіко привернув до запису інших музикантів — свого брата близнюка Еда, який виконав партії на мандоліні, перкусіоніста та акордеоніста. А Валентина знайшла місцевих співачок, які вивчили слова українською, і 20-річну дівчину, що виконує бітбокс. Через місяць задуманий план реалізувався.
З лірикою Валентині допомогла її подруга, українська поетеса Міріам Драгіна. Вона написала 3 сильних тексти, а на додачу до них Левченко вибрала 3 українські народні пісні.
Фантастичні інструменти та експерименти
ZITKANI — це традиційний український фолк, зіграний музикантами, які нічого не знають про українську музику, на бразильських і африканських інструментах на кшталт берімбау, мріндангі, пандерао де бойі, конго та інших.
У семи з половиною піснях релізу «Береги» криється маса шарів і тонких деталей. В пісні «Вітри», наприклад, звук вітру створюється за рахунок акордеона, який то надувається, то здувається. А класичний бразильський інструмент для капоейри берімбау, мандоліна та контрабас вступають на одній ноті, хоча берімбау практично неможливо змусити звучати так, як хочеться.
Пісня «Колискова» є результатом чистої імпровізації в студії, записана всього за два дубля.
Світой краудфандінг та бразильська студія
Всі музиканти взяли участь у записі абсолютно добровільно. Цікаво, що Валентині вдалося через краудфандінг платформу зібрати потрібну для закінчення процесу суму грошей всього за 10 днів. Допомога прийшла від 130 людей з 19 країн.
Міні-альбом «Береги» записаний на студії 185 Apodi в Сан-Паулу. Зведення та мастеринг — також справа рук бразильського звукоінженера з великим досвідом роботи у «world music».
Написать комментарий
Подпишите комментарий
Ваш комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии.
Нет, спасибо
Спасибо! Комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии введя свой электронный адрес.Комментарий будет опубликован после проверки
Для того, чтобы подписаться на комментарии этого поста введите свой электронный адрес.Спасибо! Комментарий добавлен!
Спасибо!
Ваш камментарий будет добавлен после модерации!
Спасибо!
Вы успешно подписались на комментарии!
Редактировать комментарий
Ответить на комментарий
Подпишите комментарий
Ваш комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста, подпишитесь на комментарии.
Нет, спасибо
Комментарий добавлен!
Если вам интересно быть в курсе обсуждений этого поста подпишитесь на комментарии введя свой электронный адрес.Комментарий будет опубликован после проверки
Для того, чтобы подписаться на комментарии этого поста введите свой электронный адрес.Спасибо! Комментарий добавлен!
Спасибо! Ваш камментарий будет добавлен после модерации!
Спасибо! Вы успешно подписались на комментарии!