В Україні відбулася прем’єра фільму-постсимфонії «Арка»

Опубликовано 26 апреля 2018 г.

У зони відчуження можливе майбутнє.


26 квітня, у річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції, відбулася всеукраїнська прем’єра короткометражного фільму-постсимфонії «Арка».

Його вже показали провідні телеканали України та онлайн-ЗМІ, а перед тим його побачив увесь світ. За півтора роки фільм взяв участь у великій кількості міжнародних кінофестивалів Європи, Азії і Америки, де отримав 18 номінацій і п’ять перемог.

Ввечері 26 квітня о 19:00 в Києві на Поштовій площі відбудеться концерт ZonaНатхнення, присвячений Чорнобильській зоні. В ньому візьмуть участь артисти, чия творчість пов’язана із цим місцем: гурт ONUKA, Микита Рубченко та оркестр НАОНІ. Вперше на великій сцені прозвучить саундтрек до фільму-постсимфонії «Арка».

Фільм був знятий у жовтні-листопаді 2016 року на території Чорнобильської зони в безпосередній близькості від місця аварії під час будівництва захисної арки — нового укриття для зруйнованого четвертого енергоблоку, що дала назву фільму. «Арка» розповідає 30-річну історію Чорнобильської катастрофи від перших хвилин після аварії до моменту, коли в 2016 році нове укриття зайняло своє проектне положення.

Унікальність короткометражного фільму полягає в тому, що його історія розповідається мовою музики, а єдині слова, які звучать у фільмі — це звернення Михайла Сергійовича Горбачова. Музика була спеціально написана для фільму, її основою стали звуки кількох об’єктів Зони відчуження. Музичний продюсер стрічки — Микита Рубченко, український рок-музикант, автор рок-версії Гімну України. У співавторстві із композитором Ярославом Мисиком вони написали постсимфонію «Арка». Записали і виконали музику колектив Микити Рубченка і Український етно-симфонічний оркестр. Автор ідеї фільму і продюсер — Ірина Ніколаєнко. За зйомки фільму відповідала команда на чолі із режисером Антоном Шатохіним і кліпмейкером Радиславом Лукіним. Виконавець головної ролі — Євген Сичов.

Микита Рубченко: «Музика була написана із використанням акустичних властивостей на двох об’єктах Чорнобильської зони – захисної арки і градирні (охолоджувальна споруда). Це єдиний раз в історії, коли в одному місці зійшлися унікальний простір, унікальні обсяги звучання і унікальне відображення, що дозволило написати велику музичну форму. У зйомці взяли участь 50 музикантів, для запису ми привезли повноцінну студію і 15 кВт звуку. І повторити таке буде неможливо!»

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев