До Дня пам'яті й примирення у Києві відбудеться показ фільму «Літописець»

Опубликовано 7 мая 2019 г.

Показ + дискусія за участі режисера. Вхід вільний.


9 травня в столичному кінотеатрі «Ліра» відбудеться показ німецького режисера Маркуса Велша «Der Chronist». Початок о 16:00. Вхід вільний. Після фільму відбудеться дискусія за участі режисера.

Фільм дубльовано українськими субтитрами. Синхронний переклад між українською та англійською на час дискусії передбачено.

Подію організовує Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine.

Фільм, вперше показаний у 2018 р., є результатом тривалих досліджень українських та польських істориків/-инь. Питання «подвійного переслідування» примусово вивезених на роботу в нацистську Німеччину з країн соціалістичного табору робітників/-иць настільки ж важливе, як і загальноєвропейське пропрацювання травми, яку по собі залишила Друга світова війна.

Фільм розповідає про Віллі Вайбеля (Wilhelm Josef Waibel), німця із міста Зінген, який у 1960-х випадково наткнувся на коробку із документами у підвалі заводу, на якому сам тоді працював. У ній він знайшов особові справи примусово вивезених та експлуатованих, що працювали на фірму Maggi за часів Другої світової війни. Не маючи формальної історичної освіти, Вайбель почав вивчати ці справи. Попри опір Німеччини, Польщі та СРСР, дослідник добився в’їзду до країн соціалістичного табору та інтерв’ював тих осіб, які пережили примусову депортацію та були вимушені замовчувати свій досвід після повернення додому. Багато з них пережили жах і сталінської, і нацистської епохи. Зустрічі з цими людьми — це історія примирення, яка веде нас до сучасної Німеччини.

Maggi, колишній бенефіціар примусової трудової системи, зараз належить компанії Nestle. Як компанія несе відповідальність за своє минуле? Чому так важко визнати свою відповідальність? Чи минуле та сьогодення більш схожі, ніж вони здаються на перший погляд? Вперше в цьому фільмі офіційні представники Nestle відповідають на питання про примусову працю на камеру, хоч і не готові зустрітися з минулим.

Окрім режисера фільму Маркуса Велша над фільмом працювали оператор Олександр Течинський та композитор Юрій Гуржи. Історикині Катерина Кобченко та Тетяна Пастушенко долучилися як консультантки з питань примусової праці за часів Другої світової війни.

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев