Рецензия на альбом Arctic Monkeys «AM»

Опубликовано 6 сентября 2013 г.

Подростковый лепет, перерастающий в потенциальную рок-классику. Умную, толковую, оставляющую шебутное послевкусие.

Open Critics. Наши читатели в роли критиков

Arctic Monkeys «вкрали» назву свою 5-ого студійного альбому в Velvet Underground
Tim Hazhyi

Ще місяць тому під такою назвою публікувалися десятки статей на зарубіжних інтернет-виданнях. Зараз же, сміливо можна сказати, що Arctic Monkeys перейняли не тільки назву, а й самі кращі традиції відмінного саунду. Не дивлячись на занадто просту обкладинку, платівка виявилась надзвичайно багатогранною.

Новий альбом Arctic Monkeys цілком можна назвати одним з найбільш очікуваних релізів року, адже зараз група явно на хвилі успіху: підвищена увага преси, статус хедлайнера на фестивалі в Гластонбері, успіх кожного синглу. Платівку, яку в підсумку отримали меломани планети, можна оцінювати по-різному, але цілком очевидно, що чекати її варто було.

«Я думаю, про весь альбом можна буде судити по першому синглу, який вийшов взимку — “R U Mine?”», — казав Алекс Тернер в інтерв’ю для Lenta.ru.

Але, що ми бачимо?

Холодний ритм-енд-блюз «Do I Wanna Know?» є ні чим іншим, як музичним втіленням обкладинки диска. Наче «Привіт» від The Beatles — меланхолічний «No.1 Party Anthem». Драйвовий та класичний для Artcic Monkeys стоунер-рок в «Why’d You Only Call Me When You’re High?». Такий «Оксамитовий» пластиковий соул «Mad Sounds». Пост-панковий «Fireside» з такою гіпнотизуючою перкусією. «Arabella», яка спокійно могла належати перу Black Sabbath.

«I Want It All» — я хочу ідеальний саунд, але на ділі отримую просто черговий трек і нічого більшого. Джош Хомм, фронтмен Queens Of The Stone Age, вніс богемний бек-вокал в «One For The Road» який хочеться слухати ще і ще. «Snap Out Of It» дещо повторює історію з «I Want It All», нічого не змінюють навіть чудові гітарні рифи. Ось тут нас інтригують з самого початку і тримають у захваті до самого кінця де ніжний бек-вокал нам співає «You could Be My Baby», — це «Knee Socks». Та, вінець платівки, «I Wanna Be Yours» на слова Джона Купера Кларка, під яку тільки і робити, що займатися коханням.

З кожним релізом «Мавп» треків, які хотілось би викинути через вікно все менше, хоча до «ідеального стану», як обіцяв Тернер в одному з інтерв’ю, їм ще далеко. Але, все ж таки, неможливо не погодитись, що 5-та платівка увібрала в себе все найкраще та за допомогою продюсера Джеймса Форда заслуговує на «відмінно».

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев