Прем'єра синглу: Panivalkova «Космополітік»

Опубликовано 7 декабря 2017 г.

Більше 40 музикантів, більше 15 інструментів, декілька місяців роботи.


Повернувшись з турне по Європі, який охопив 16 міст Польщі, Німеччини, Нідерландів, Люксембургу та Фінляндії, оригінальне жіноче тріо Panivalkova вирушило у всеукраїнський «Космополітік-тур», названий на честь нової пісні.

Композиція «Космополітік» закликає нас пам'ятати про єдність людей в світі, берегти любов один до одного і не припиняти робити кроки для досягнення миру.

Робота над треком почалася ще в 2016 році й тривала цілий рік. У пісні всього 2 чотиривірші, але в них вкладено великий сенс. В пісні звучить українська мова, елементи християнських пісень, стародавні індуїстські та ведичні мантри і навіть вигадана мова.

«У нас була ідея випустити пісню разом з добрим лайв-відео, де 50 осіб — хор і музиканти, грають на різних інструментах та співають мантру про єдність», — розповіли участниці Panivalkova.

В звичайному репертуарі тріо ми чуємо клавішні, барабани, вібраслеп, флекс-а-тон, окарини, гуїро, казу, кастаньєти, перкусію і укулеле, а для нового треку додали класичні віолончель та альт, а також етнічні інструменти різних народів: українська бандура, африканське джембе, японська флейта-сякухаті, індійська фісгармонія і табли.

Одним з головних героїв відео став Дрю Нанку, індійський композитор і мультиінструменталіст, який викладає індійську класичну музику в консерваторії і в школах, а також дає концерти по всьому світу. Panivalkova познайомилися з Дрю в Києві на його лекції про індійські раги та ритми, де і подарували йому свій диск. Пізніше він написав дівчатам з пропозицією про співпрацю і прилетів прямо в день зйомок відео. У пісні «Космополітік» він виконує цитату з древніх ведичних текстів.

«“Vasudhaiva Kutumbakam” — це фраза на санскриті, яка зустрічається в древніх індуїстських текстах, Маханараяна-Упанішадах. Цьому знанню — понад 2000 років. Фраза означає “весь світ — моя сім'я.

Мої предки родом з Індії, зараз я живу в Амстердамі, але багато їжджу по світу. Я познайомився з Panivalkova в Києві, а коли вони показали мені текст пісні “Космополітік”, із задоволенням погодився — адже це пісня про єднання у світі. Людям потрібно об'єднуватися всередині країни і по всій земній кулі. Саме тому я заспівав “Vasudhaiva Kutumbakam”. Миру це зараз потрібно», — Дрю Нанку.

Пісня презентована напередодні великого концерту Panivalkova у Києві, який відбудеться 9 грудня у Малій опері.

Фото: Євгенїя Драч та Євгенія Бондаренко

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев