Новий кліп гурту «Бумбокс» «Ангела»: натюрморти та сувора українська реальність

Опубликовано 30 октября 2020 г.

Кандидат на український кліп місяця.


Інтелектуальний квест натхненний картинами Пітера Класа, Бальтазара ван дер Аста, Пітера Артсена, Яна Баумана, Герріта Віллемс Хеди.

Пісня «Ангела» увійшла в першу частину альбому «Таємний код: Рубікон» була записана музикантами за участі Саші Кольцової з гурту «Крихiтка».

Кліп «Ангела» — це життя головного героя за п'ять хвилин і спроба за ці ж п'ять хвилин показати, що роз'їдає нашу країну впродовж 30 років з моменту здобуття Україною незалежності: натюрморти змінюють сцени з Андрієм Хливнюком, який співає, кричить, стрибає, а його тіло вкривається татуюваннями на кримінальну, любовну, військову й релігійну тематику, шрамами та опіками. Зі “свого хлопця" фронтмен «Бумбоксу» перетворюється на персонажа, за якого ви навряд чи схочете віддати заміж свою доньку.

Андрій Хливнюк:

«В чому цікавість кліпу? Хлопці (Олексій Согомонов  — продюсер гурту і Стас Гуренко — режисер кліпу “Ангела”) вхопилися за мою ідею з голландським натюрмортом. Я запропонував метафоричність. Не вигадувати, а згадати голландський ренесанс і показати тими ж фарбами, тими ж засобами реальність, яку тоді вони показували і яка є зараз. Усі знають, як багато було табу в мистецтві XV-XVII столiть. Кожна річ на натюрморті тодi мала символічне значення, а якщо вони разом, ці речі, то це кричущий символізм.

За період від написання пісні до видання кліпу пройшло достатньо подій в Україні і в світі, вагомих настільки, що би можна було заховати їх в тіло цього кліпу і в натюрморти, які ми використали там… Деякі дуже прямолінійні, над деякими доведеться “постопкадрити” тим, кому це цікаво, і подумати, чому це, звідки це, до яких подій приурочено?.. Це протест, нагадування? Так, клiп “Ангела” — нагадування нам в першу чергу, як авторам, про те що мистецтво має задавати питання суспільству і реальності. Iнакше це обслуговування якихось найпростіших банальних людських “хочу”».

Ще один цікавий факт: у фіналі герою Андрія Хливнюка роблять татуювання. Робить його Роман Сагайдачний, татуювання справжнє, але ось кому його зробили насправді? Стасу Гуренко, за що йому шана та повага.

P.S. Після зйомок кліпу, переконання що глядач «Ангела», може знайти своє прочитання кожного предмету, тільки зміцніло. Тож команда «Бумбокс» просила нагадати, що означали деякі предмети, які ви бачите в кадрі, у XVII-XVIII століттях, все інше — плід вашої уяви. 

Квіти — швидкоплинність життя, нарцисизм, краса, тлінність

Устриці — жіноче начало, багатство, хіть

Виноград, яблука, персики — безсмертя душі, спокута

Окіст — ненажерливість, плотські задоволення

Лимон — зрада

Череп — неминучість смерті

Ніж — зрада

Папуга — багатство.

Фото: Олексій Чарей

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев