The 1975 у Києві: «It's Not Living (If It's Not with The 1975)»

Опубликовано 2 августа 2019 г.

Завдяки зусиллям Pop Corn CA (організатори українських концертів Interpol, Imagine Dragons, Foals, Royal Blood та багатьох інших) до Києва вперше завітали актуальні британські поп-рокери The 1975. Враженнями від виступу ділиться меломан та друг редакції В’ячеслав Цвігуненко. За фото дякуємо Олі Закревській (Oli Zitch).


17:30, а черга вже більше, ніж змійка в останньому рівні в однойменній грі на Nokia 3310. Але тут стільки підлітків,  що навряд хтось з цільової аудиторії зрозуміє таке порівняння. Тому скажу, що людей за 1,5 години до запуску і за 3 години до початку концерту в черзі було багацько. І в основному всі дівчатка, багато хто з веселковими прапорами, і як зазначив один крутий організатор, це на сьогодні один з найактуальніших гуртів Англії, на секундочку.

Концертна агенція Pop Corn CA тримає марку — хоч на око людей було не більше 1500 тисяч, що досить скромно, порівняно з виступами команди в інших країнах, але любов відданих фанів все ж створили потрібну атмосферу на «Арт-заводі Платформа» цього вечора. Так, наприклад, поки чекали початку виступу, глядачі співали «Червону руту», а потім і гімн України.

Вразило, що бігли від точки перевірки квитків не лише ті, хто хтів потрапити в перший ряд, а й усі інші, хто прийшов завчасно.

Таймінг — ідеальний. Концерт почався вчасно під шалений вереск фанаток. Фронтмен Метт'ю Хілі в образі неряхи-офісного працівника спочатку здався схожим на Дмитра Шурова (PianoБой). Вокал в перших рядах було чути далеко не ідеально, та й дівчатка навколо співали всі пісні голосніше за нього, а ось усі інструменти та плейбек було чути прекрасно й ідеально збалансовано, не дивлячись на вереск після кожого куплету, приспіву і між піснями. Гра музикантів відточена, а разом з яскравим освітленням, фірмовим прямокутником гурту на стелі перетворювали вечір на довгоочікуване свято.

Окремо хочеться відзначити двох темношкірих танцівниць/бек-вокалісток, які, здається, вигадали синхронні або дзеркальні рухи практично під кожен акорд пісень, на яких виходили на сцену, а для мене видовищні танці — то найкраща реакція на якісну музику.

Добре продуманий сетліст, чередування ліричних та драйвових пісень, не давав ні занудьгувати, ні втомитися. Метті Хілі та The 1975 говорить зі сцени та з навушників з прихильниками про важливі речі найзромілішою мовою сьогодення: крутою сучасною музикою.

Чомусь саме на цьому концерті мені стало найбільше соромно, що колись був гомофобом, але щасливий, що це в минулому, і, як мені здається, розвиваюся, за що не в останню чергу вдячний різноманітним гуртам з усього світу.

Одна з найважливіших фраз Метті Хілі на концерті в Києві звучала приблизно так: «Ми багато гастролюємо, майже не бачимо нічого, окрім людей на концертах, і коли хтось нас запитує, мовляв, чому ми їдемо виступати в Росію, де є гомофоби й інші проблеми, то я їм кажу: “Бо люди, молодь, в усіх країнах однакова. Ми це бачимо й відчуваємо”».

Перед блоком пісень, які зазвичай британці виконують на біс, лірична душа Хілі не втримала й фронтмен The 1975 виконав під гітару пісню «Be My Mistake».

Півтори години пролетіли як одна незабутня ніч, залишивши відчуття абсолютного чесного повноцінного сольного сету. Нічого зайвого і хочеться ще.

В’ячеслав Цвігуненко
Фото: Оля Закревська (Oli Zitch)

The 1975 у Києві. 1.08.2019, «Арт-завод Платформа». Сет-ліст:

1. Give Yourself a Try
2. TOOTIMETOOTIMETOOTIME
3. She's American
4. Sincerity Is Scary
5. It's Not Living (If It's Not With You)
6. A Change of Heart
7. UGH!
8. I Couldn't Be More in Love
9. You
10. Robbers
11. fallingforyou
12. I Like America & America Likes Me
13. Somebody Else
14. If I Believe You
15. I Always Wanna Die (Sometimes)
16. Be My Mistake
17. Love It If We Made It
18. Chocolate
19. Sex
20. The Sound
The 1975 Pop Corn CA

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев