Gorillaz на фестивалі UPark: «Дякую, Київ!»

1
Опубликовано 26 июля 2018 г.

Секрети вічної молодості Деймона Албарна. 


Звіт опубліковано о 6:00. Офіційні фото додамо згодом.

Ви горланили фразу «Woo-hoo!» з пісні Blur «Song 2» років 20 тому? Вашими улюбленими мультиками в дитинстві/юності були дивні кліпи Gorillaz з 2D, Раселом, Мердоком та Нудл? Коли ви десь чули пісні «Clint Eastwood», «Feel Good Inc.», «On Melancholy Hill» чи «Stylo», то починали пiдспівувати й танцювати?

Якщо ви відповіли на всі питання «так», тоді ви так само як і ми були минулого вечора на першому концерті популярних музичних створінь Gorillaz в Україні. Після 17 (7 або ж 13, у кого як) років музичного роману з віртуальним бендом та 8 місяців очікування після анонсу вас навряд би щось зупинило перед зустріччю з Деймоном Албарном і його командою.

Навіть підступна злива з градом, через яку команди першого дня UPark Festival розпочали виступи з майже годинною затримкою. Енергійні виступи наших зайченят Yuko, шведки Tove Lo та найсміливіших українських «горілломанів» змусили небо над стадіоном «Динамо» заспокоїтись. Ісландці Kaleo рок-н-рольними співами остаточно «домовились» з погодою, тож виступу хедлайнерів дня Gorillaz вже нічого не заважало.

О 22:00 мрія декількох тисяч фанів почала втілюватись у життя.

«Hello! Hello! Is anyone there?» — пролунало з величезної сцени UPark, пан Деймон Албарн взяв у руки гітару й шоу Gorillaz почалося. На сцені окрім 2D одразу два ударника Рассела, мультяшну Нудл уособлювали колоритні бек-вокалістки, а суворого Мердока — басист Сейє Аделекан та гітарист Джефф Вуттон, який вже 8 років співпрацює з Албарном. Клавішників на сцені також було двоє — Джесс Хекетт та Майк Сміт, який співпрацює з Деймоном Албарном більше 15 років. Не забуваймо про Певена Еверетта,  Bootie Brown, американське тріо De La Soul та інших хіп-хоп гостей вечора.

Динамічний початок «лайву» продовжився новеньким номером «Tranz» та класикою різних років — «Last Living Souls», «Rhinestone Eyes», «Tomorrow Comes Today». Зрозуміло, що змоклі фани були задоволені самим лише фактом присутності на першому виступі легендарного британця в Україні, та Деймон Албарн кожним рухом, поглядом чи фразою закохував в себе ще більше. На першій хвилині виступу Албарн вигукнув «КИЇВ!», десь на п’ятнадцятій — перше «Дякую!», а згодом і «Будьмо!».

Завершуючи виконання пісні «Melancholy Hill» до слів «Are you here with me?» дуже доречно прозвучало питання «Як справи?». За весь вечір ватажок Gorillaz комбінував ці декілька українських фраз, задоволено посміхаючись наче першокласник виконавший складну вправу.

Gorillaz — це професіоналізм цілої команди на сцені та поза нею, кліпи й спеціальні відео художника Джеймі Хьюлетта з однієї сторони, і енергія й харизма Деймона Албарна з іншої. Це відчувається навіть в сотні метрів від сцени. Часом не вірилося, що цьому живчику з добрими очима й хитруватою посмішкою вже 50 років.

Що важливо — Албарн не мандрує світом з програмою кращих хітів. Він кожен рік записує щось нове — для Blur, Gorillaz, опери, фільмів чи інших проектів. Після майже річного туру на підтримки платівки Gorillaz «Humanz», Деймон випустив ще один альбом «The Now Now» заради оновлення сетлісту турне.

«Oh, Stylo... Go forth, blossom in your soul, when you know your heart is right electric is the love» — лунає зі сцени і Албарн мрійливо вказує на промінь світла. Українські фани сприймають це як заклик і також піднімають руки над головою.

Шоу дійсно захоплювало. Часом ти не знав на що звертати увагу в першу чергу — на знайомі кліпи й нові зображення учасників Gorillaz на екрані, на музикантів чи на Албарна, або ж забути про все і просто насолоджуватись концертом, про який давно мріяв.

Магічні танці продовжились під свіжу пісню «Magic City», Албарн заспівав «Look there's a billboard on the moon» і вказав на місяць, який, здалося, затанцював разом із стадіоном «Динамо».

В Києві Деймон спітнів на перших хвилинах виступу, відпрацювавши годину він пішов перепочити, залишивши колег один на один з публікою на час виконання «Dirty Harry».

Дивитися в очі фанів зі сцени, занурюватися в перші ряди фан-зони й роздавати п’ятюні всім охочим — ось ще один секрет вічної молодості одного з найпродуктивніших британських музикантів сучасності.   

Окрім українських фраз й жовтої футболки Албарна, особливим перший візит Gorillaz до Києва зробили музиканти Джефф Вуттон та Сейє Аделекан, які виступали в футболках збірної України з футболу та команди «Динамо».

Найрухливішим моментом вечора було загальне божевілля під хіт «Feel Good Inc.», коли танцювали й глядачі в Golden Fan, й бармени, й технічний персонал та всі інші. А все завдяки тріо De La Soul й їхнім заохочувальним фразам на кшалт «Give us all that you got!».

Основна програма завершилася новинкою «Souk Eye». Деймон «наше все» Албарн знов за клавішними, знов грав та посміхався. Такий справжній, і такий життєрадісний.

Коли лунала пісня «Kids With Guns» Албарн згадав щось дуже веселе, через що сміявся, але доспівав пісню як треба. Загальний танцювальний марафон відбувся, звичайно, під головний хіт Gorillaz «Clint Eastwood». Пісні 17 років, для когось слова «I ain't happy, I'm feeling glad. I got sunshine in a bag» перетворилися на життєве кредо, хтось зробив тату з цими чи іншими словами «Clint Eastwood». Історій багато, та для декількох тисяч українців з’явилася ще одна — перший концертний візит наймилішого британця в Україну. Й перший концерт Gorillaz, а також Tove Lo та Kaleo, у Києві. В рамках фестивалю UPark.

23:40. Деймон Албарн подякував й під оплески зник. Втомлений, але щасливий. Як і його справжні фани.

Олексій Подчашинський

Gorillaz у Києві в рамках UPark Festival. 25.07.2018, стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. Сетліст:

1. M1 A1
2. Tranz
3. Last Living Souls
4. Rhinestone Eyes
5. Tomorrow Comes Today
6. Every Planet We Reach Is Dead
7. Humility
8. Superfast Jellyfish (+ De La Soul)
9. On Melancholy Hill
10. El Manana
11. Fire Flies
12. Strobelite (+ Peven Everett)
13. Andromeda
14. Hollywood (+ Jamie Principle)
15. Stylo (+ Peven Everett & Bootie Brown)
16. Magic City
17. Dirty Harry (+ Bootie Brown)
18. Feel Good Inc. (+ De La Soul)
19. Souk Eye
Біс:
20. Lake Zurich
21. Saturnz Barz
22. Kids With Guns
23. Clint Eastwood

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 1 комментарий
  • Кристина 28 июля 2018 г. 5:01
    Сетлист неверен. Какая нафиг Every Planet We Reach Is Dead, и где Sorcererz? Хватит тупо перекатывать с setlist.fm, лучше бы концерт слушали внимательно.