Прем’єра пісні: Саша Чемеров & «Бумбокс» «Любила»

Опубликовано 11 июня 2021 г.

Процес створення, колективна робота, надія та любов, рідна країна та госпел-хор.


Саша Чемеров, екс-лідер і засновник рок-гуртів «Димна Суміш», X-posers, Vkrayst, а в даний момент — фронтмен каліфорнійської рок-групи The Gitas, та український гурт «Бумбокс» представили спільну пісню «Любила».

Про різні етапи створення пісні розповідають основні автори композиції  госпел — Саша Чемеров та Андрій Хливнюк.

Від «1%» в Лос-Анджелесі до «Любила» в Києві

Саша Чемеров: «Я почав писати пісню “Любила” в Лос-Анджелесі. Тоді вона мала назву “1%” — у мене в той період життя було багато випробувань, назва підходила ідеально. Сидиш на балконі в L.A. і пишеш пісню з розрахунком на дует — я одразу хотів, щоб в ній співав Андрій. Здається, я йому відправив демку, вокал під гітару, чи ми побачилися, я тоді приїхав на зйомки кліпу та застряг, але перша версія, яку я записав — це був соул з рнб, йому дуже сподобалася. А потім я зрозумів, що сильно змінився, й ті сингли, які випустив, мають з "Любила" мало спільного. Андрій запропонував переробити аранжування, за це взявся Дмитро Кувалін (гітарист “Бумбоксу”). Потім ми залучили Олександра Люлякін (барабанщика “Бумбоксу”), а потім і Павла Литвиненка (клавішника “Бумбоксу”). Стало зрозуміло, що це вже не дует Саші Чемерова і Андрія Хливнюка, а Саші Чемерова і “Бумбоксу”.»

Співають всі

Андрій Хливнюк: «Після суперхіта "Тримай мене" з Олександром Чемеровим (The Gitas, “Димна Суміш”) я зарікся записуватись разом, розуміючи, що матеріал вийшов недосяжно крутим. Проте, минуло декілька років і Саша запропонував знову сісти в студію і накопичити щось більш ритмблюзове. Дописавши куплет і попрацювавши над аранжуванням з Дмитром Куваліним (гітаристом “Бумбоксу”), мені стало остаточно зрозуміло, що пісня “Любила” просто таки мусить жити в радіопросторі. Надзвичайно приємно, коли всі учасники запису — гурт, спеціально запрошені бек-вокалістки, звукорежисер — наспівують “вона любила, любила” ще декілька днів поспіль. Стане пiсня “Любила” синглом, чи увійде до наших з Сашею альбомів — не важливо. В моїх навушниках на ранковій пробіжці вона вже незамінна.»

Госпел

Саша Чемеров: «Я переписував пісню “Любил” тричі. Точніше, перезаписував. Ми почали працювати над нею з Бобом Хомулко в студії “Бобіна”, продовжили з Ігорем Рабіновичем в “Істок”, та закінчили у Нікіти Богданова в “Нікіта Богданов Music”, де пісня зводилася й маcтерилася. У фінальній версії я не тільки співав, а й читав реп, що викликало захват у Андрія і менеджменту “Бумбоксу”. Ми вже готувалися затвердити майстер, коли я зрозумів, що моя читка — це реверанс у бік минулого, для цього аранжування реп не працює. І я переспівав цей фрагмент тексту в госпел-манері.»

Cаша Чемеров: «На наш превеликий подив, найскладнішим в пісні виявилося записати госпел-хор. Я знайшов трьох дівчат вокалісток, ми довго записувалися, думаю, їм було складно через мультижанровість пісні. Але ми не відступали - дописали свої вокали до вокалу дівчат, щоб акорд звучав багатшими — і ось, ми маємо госпел хор!»

Надія, любов та країна

Саша Чемеров: “Цікаво, як з'явилася партія Андрія. Я готувався до концерту, ми планували грати “Тримай мене”, приїхав Андрій. Ми пограли, а потім він заспівав і я зрозумів, що його партія в “Любила” має бути саме такою. Це було чудово! Він, звичайно, поривався кілька разів змінити початковий варіант і все, що він пропонував було добре, але я наполіг, щоб все залишилося, як є. Ви оціните.”

Саша Чемеров: “У пісні “Любила” Андрій Хливнюк написав другий куплет, а я весь інший текст, включаючи приспів. Говорити про сенс пісні — справа невдячна. Для мене сенс цієї пісні в питанні: “А любить країна тебе так сильно, як ти її?” Сенс у тому, що надія є, нехай всього 1%, але є! Й звісно, це пісня про закоханість. Про що ще писати?»

Саша Чемеров

www.instagram.com/sashachemerov

www.facebook.com/sashachemerov

www.youtube.com/channel/UCaRdJCG5XJRuQPbvp2sgAZg/videos

Сольний концерт Саші Чемерова в Києві (Stereoplaza, 19 червня).

Квитки

«Бумбокс»

www.facebook.com/boomboxfamily

www.youtube.com/user/familyboombox

www.instagram.com/boomboxfamily

http://soundcloud.com/mfmlabel

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев