Прем’єра кліпу KRUTЬ «Леся»: кадри евакуації мільйонів українців через вторгнення росії під пісню на вірш Лесі Українки

Опубликовано 30 сентября 2022 г.

Нові сенси поезії Лесі Українки.


Пісня «Леся» потрапила до нового альбому Марини Круть «Літепло». Пісня написана на вірш геніальної української поетеси Лесі Українки «Contra Spem Spero». У кліпі використані особисті відео про евакуацію під час війни, надані на прохання Марини Круть  підписницями  і підписниками з різних міст України.

До них режисер кліпу Сашко Кулик долучив власні документальні кадри, які зафільмував на львівському залізничому вокзалі у перші дні початку повномасштабної війни.

Маринка Круть:

«Ця поезія Лесі Українки, написана 132 роки тому — гімн життю. І як щемко мені  розуміти, що слова ці актуальні дотепер,  і як потужно вони набули нового сенсу.

Це відео — документальне підтвердження випробовувань, які проходять жінки на шляху до збереження життя і безпеки своїх дітей. Переважна частина відео - кадри евакуації моїх підписниць. Інша частина знята у перші дні війни на залізничному вокзалі у Львові режисером кліпу Олександром Куликом. Автобуси, потяги, літаки - увесь біль довгої дороги. Цей біль не вигаданий, він реальний — бо це документалістика.

Це відео про українську жінку, яка має  силу здолати шлях через увесь світ зі своєми  маленькими дітьми задля збереження майбутнього нашої країни.  Я хочу показати її силу і віру.

З початком повномаштабного вторгнення з України виїхало 12 млн українців.  Це 12 мільйонів особистих драм і трагедій. Дуже  боляче бачити  на залізничних і  автовокзалах жінок з  дітьми,  які покидають Україну, не знаючи напевно чи повернуться колись. Хтось знайде нове життя і асимілюється за кордоном. Хтось повернеться додому, а хтось не має вже дому, не має куди повертатись».

Сашко Кулик, режисер: «Під час зйомки синхронів Марини, ми спробували зрозуміти і відчути її на місці геніальної величної нашої Лесі Українки. Так немов би Лариса Петрівна Косач зараз, у 2022 році передавала нам свою поезію».

Дякуємо за довіру і надані з власних архівів матеріали:

Ірина Оршак

Оксана Боровець

Маяцька Анна

Салтикова Олена

Олексій Якимов

Ніна Якимова

Надія Коверська

Олена Подлюк

Ляшенко Карина

Лейві Валентина

Катерина Судоргіна

Марія Усенко

Аліса Зубко

Павліна Шуль

Альона Хижняя

Валерія Корнійчук

Олена Салтикова

Марина Ванчуляк

Галина Дойжа- Гловацька

Катерина Гайдаржі

Дар‘я Гуковська

Олександра Ройко

Богдана Пислар

Світлана Царук

Лобанова Юлія

Олена Блощинська

Анастасія Січкар

Марія Паламарчук

Марія Яценко

Оксана Боровець

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев