Новий ЕР «Плач» інді-поп гурту «Тонка»: переосмислення поезії Вінграновського, таємниці столичних відьом

Опубликовано 12 мая 2021 г.

4 треки, 4 факти, 4 історії нової української музики.


«Плач» — це вже третій міні-альбом столичного інді-поп тріо «Тонка», який поєднує сучасне звучання, нетривіальні експерименти та чіпку україномовну лірику.

Пісня «Плач» та Микола Вінграновський 

Фокус-трек альбому — пісня «Плач» була народжена в пориві натхнення творчістю Миколи Вінграновського. Гуляючи барахолкою, фронтвумен групи Олена Карась натрапила на книгу «Українська інтимна лірика». Рядки однойменного вірша так зрезонували з внутрішнім станом артистки, що через пару годин вона вже співала перші слова нової пісні під акомпанемент фортепіано.

Тож через півстоліття «Тонка» вдихнула нове життя в культурну спадщину не тільки своєї країни, а всього світу. Вони не лише втілили у звуковій хвилі глибокодумність, піднесеність та містику української поезії, а також актуальний і знайомий кожному посил про вибір, який ми робимо сьогодні, цієї хвилини.

Олена Карась, фронтвумен «Тонка»:

«Питання самоідентифікації дуже важливе в наш час. Я вважаю, що познайомитися з собою можна завдяки культурі і творчій спадщині. Коли ти усвідомлюєш культурний код своєї нації, твоє уявлення про себе стає набагато ширше».

«Києвиця» та містичний Київ

Тріо продовжує досліджувати українську культурну спадщину і в треку «Києвиця», занурюючи слухача в містичну атмосферу таємних загадок київських відьом, що колись злітали в нічні небеса з одного з пагорбів Подолу.

Легка й витончена «Стежка»

Витончена ж композиція «Стежка» з легким вайбом і чіпкою мелодією, відображає почуття музикантів, з яким вони відкривають унікальні, незвідані істини.

Пісня «Вуалі» та внутрішній голос

Трек-експеримент «Вуалі» гурт називає «криком карантинного дня» і ним він нагадує нам про те, як важливо залишатися один на один з собою, ставити світ на паузу і чути свій внутрішній голос, усвідомлювати, хто ти і чого хочеш насправді.


У міні-альбомі «Плач» сміливі музичні ідеї і прогресивний саунд добре співіснують зі звуками скрипки і баритон-саксофона, а містика і філософія в текстах тільки загострюють актуальність композицій для сучасного суспільства.

Міні-альбом «Тонка» «Плач» вийшов на музичному видавництві Masterskaya.

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев