Музична еволюція гурту Bring Me The Horizon

Опубликовано 3 февраля 2020 г.
Автор: Open.ua

Метаморфози звучання британського гурту Bring Me The Horizon — яскравий приклад того, як не боятися бути собою, постійно змінюватися та при цьому залишатися комерційно успішними. Його метал із роками перетворився на інді-рок, але таки не зник із плейлистів слухачів — історія, нетипова для колишнього треш-метал-бенду. Читайте про те, як можна підняти хвилю хайпу та перші гроші, впасти звідти просто в депресію та знов видертися на вершину інтернаціональної уваги.


Початок

Засновники BMTH — як би претензійно це не звучало в розповіді про хлопців 15–17 років — прийшли до гурту, обізнані в році та металі. Барабанщик Метт Ніколлс і фронтмен Олівер Сайкс мали загальний інтерес до американських металкорів і відвідували місцеві хардкор-панк-шоу. Пізніше вони познайомилися з гітаристом Лі Малією, який до зустрічі з хлопцями був учасником команди Metallica tribute.

Офіційно бенд Bring Me The Horizon народився в березні 2004 року. Назва гурту з’явилася з фрази капітана Джека Горобця у фільмі «Пірати Карибського моря»: «Now bring me that horizon».

Кертіс Уорд, який жив у тому ж районі, що й інші музиканти, приєднався до Сайкса, Малії та Ніколлса. Басист Метт Кін, який на той час грав у інших місцевих колективах, завершив склад нового гурту. «Брінги» відіграли свій перший «лайв» 15 квітня 2004 року в Ротерхемі.

У перші місяці після створення Bring Me Тhe Horizon випустив демо-альбом «Bedroom Sessions» у жанрі деткору.

У вересні 2004 року музиканти релізнули перший міні-альбом «This Is What Edge Edge of Your Seat», який складався лише з чотирьох пісень. Британський лейбл Visible Noise помітив групу після виходу їхнього EP і підписав із хлопцями угоду на чотири альбоми та перевипуск «This Is What Edge of Your Seat» наступного року.

Повторне видання привернуло до гурту значну увагу, і вже в 2006 році колектив було відзначено титулом кращого британського новачка на церемонії Kerrang! Awards. Згодом хлопці відправилися в перший тур Великоританією, створюючи собі образ крутих «не-таких-як-усі» своїми піснями та шаленою поведінкою напідпитку під час виступів.


Перша популярність

Дебютний альбом BMTH «Count Your Blessings» вийшов у жовтні 2006 року у Великобританії та наступного року — в США.

Як і ранній EP групи, «Count Your Blessings» — це суцільне деткор-звучання, від якого група пізніше відмовилася на користь металкору.

У тому ж «поверніть-мені-мій-2007» році Bring Me The Horizon удалося вибратися за межі Великобританії, замінивши гурт «Bury Your Dead» у загальноєвропейському турі. Хоч прихильники «Bury Your Dead» і кидалися весь виступ у хлопців бляшанками, не можна було заперечувати одне — «Брінгів» побачили в Європі.

Пізніше BMTH відправилися в тур Англією разом із хуліганами I Killed the Prom Queen, звідки до них перейшов гітарист Джон Вейнхофен. У той же період хлопці роблять реліз альбому «Suicide Season». На відміну від дебютного альбому групи «Suicide Season» показує рух колективу до металкору.

Наступний студійник «There Is a Hell, Believe Me I've Seen It. There Is a Heaven, Let's Keep It a Secret» показує прогресування групи до синтезаторів, електроніки та чистого вокалу.


Зміна звучання

З часом звук BMTH різко змінився: у своєму первісному втіленні хлопці були відомі швидкими та вибуховими ударами, бунтівною поведінкою нефорів-підлітків. Коли ж Джордан Фіш приєднався до гурту в 2012 році в період роботи над альбомом «Sempiternal», група перейшла на прийнятніше для стадіону альтернативне рок-звучання. Так «Брінги» свідомо вирішили змінити стиль та охопити широку аудиторію. Фронтмен Олі пояснив цю зміну дорослішанням і новими інтересами, а також бажанням вести колектив далі: «Ми — одна із найбільш важких рок-груп у світі, але ми хочемо більшого».

Наступний альбом «That’s The Spirit» із хітами «Drown», «Happy Song», «Throne» і «Follow You» підійшов ще ближче до альтернативного року, ставши найпопулярнішою роботою гурту на сьогоднішній день. Звісно, метаморфози у звучанні не могли не відлякати фанів старої творчості хлопців: і зараз можна знайти тисячі коментарів, у яких автори сперечаються, на якому моменті щось пішло не так. Складно сказати, якому рок-гуртові не закидали схожих звинувачень: класика.


Останні альбоми

«Amo» (португальською — «люблю») ​​— шостий студійний альбом Bring Me The Horizon, сповнений поп- і електромотивами. Джордан Фіш назвав роботу над новими піснями найскладнішим, що він коли-небудь робив у своєму житті.

Між «That’s The Spirit» і цим альбомом Олі пережив розлучення, що, очевидно, залишило свій відбиток. «Урешті-решт, усе зводиться до кохання», — говорить він. Після розставання Олівер почав гастролювати Південною Америкою, і в Бразилії познайомився з Алісою Солс, майбутньою коханою: ось чому альбом сповнений португальськими цитатами та посиланнями про людські стосунки.

Останнім на сьогодні альбомом, що випустив гурт, був «Music to listen to~dance to~blaze to~pray to~feed to~sleep to~talk to~grind to~trip to~breathe to~help to~hurt to~scroll to~roll to~love to~hate to~learn Too~plot to~play to~be to~feel to~breed to~sweat to~dream to~hide to~live to~die to~GO TO (also referred to as ~GO TO~)». Він вийшов під кінець 2019 року без якихось попередніх рекламних кампаній.

Музична еволюція гурту Bring Me The Horizon — приклад того, як треба робити те, що любиш, і отримувати від того кайф. Є пісні, під які можна працювати, а є такі, що підіймають з крісла та змушують несамовито слемити.

Такі експерименти гурт уже проводив в Україні: «Брінги» до нас приїжджали у 2015 році, відіграли яскраве шоу на UPark улітку минулого року, а вже цього лютого британці залетять до Києва з презентацією найсвіжіших пісень та, звичайно, ударних хітів.

11 лютого, Stereo Plaza. Квитки

Facebook-зустріч

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев