Латвійці BrainStorm заспівали українською заради відновлення миру

Опубликовано 30 марта 2022 г.

«Моя пісня» прозвучала в ефірі понад 20 телеканалів Європи.


 
Латвійський гурт BrainStorm представив на міжнародному телемарафоні «Save Ukraine — #StopWar», що відбувся минулої неділі, одну з найвідоміших своїх пісень, але виконав її українською.
 
Ренарс Кауперс, фронтмен: «“Mana Dziesma” або “Моя пісня” — одна з найвідоміших наших пісень у рідній Латвії. Тому, щоб підтримати наших друзів у цей важкий час, ми обрали саме її та вирішили заспівати український текст на вже популярну музику. Нам дуже хотілося, щоб він однаково глибоко відізвався і у серцях латишів, і у серцях українців, адже сьогодні ми разом. Працювали з неймовірним натхненням. З моменту, як виникла ідея, до фінального монтажу відео минуло трохи більше двох тижнів».
 
Український текст написав Сергій Седрик Локшин, постійний автор текстів гурту KAZKA (серед найвідоміших його робіт — «Свята» та «Плакала»). Зараз поет перебуває на батьківщині, тож зв’язок з Ренарсом Кауперсом тримав онлайн.
 
У записi композиції взяли участь хор Riga Gospel та струнний квартет Juno. Як і для гурту BrainStorm, для всіх учасників запису, це був перший досвід створення пісні українською.
Під час благодійного марафону «Save Ukraine — #StopWar» «Моя пісня» прозвучала в ефірі понад 20 телеканалів Європи, а також з екранів, що були встановлені на головних площах Риги, Варшави, Стокгольму, Амстердаму, Лондону, Лісабону, Парижу, Тель-Авіву та інших міст країн-трансляторів.
 
Головною метою марафону став збір коштів на вирішення гуманітарних потреб України, причиною яких стало військове вторгнення росії та війна розв’язана проти України. Наразі збір триває, долучитися до нього можна на сайті ініціативи saveukraine.1plus1.ua
 
Оригінальна версія пісні «Mana Dziesma» є з найпопулярніших не лише в репертуарі гурту, а і у всій Латвії, її часто можна почути на головних заходах країни, у тому числі у виконанні найвідоміших хорів. Тепер, за бажанням, кожен з них може долучитися і до виконання «Моєї пісні» українською. Для цього BrainStorm підготували ноти з українським текстом та завантажили їх на свій офіційний сайт.
 
Cлова та ноти «Моя пісня»: http://pratavetra.lv/mana-dziesma-моя-пісня/
 

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев