7 фактів про перший сольний реліз Іри Лузіної «From My Lips To God's Ears»

Опубликовано 4 августа 2021 г.

4 пісні, 4 студії, більше 10 музикантів, український госпел, бек-вокал мами та тема людської духовністі.

Презентація дебютного сольного релізу Іри Лузіної «From My Lips To God's Ears» відбудеться 10 серпня в Києві, в «Куренях», в рамках програми «Пой Сюди».

Слухати EP «From My Lips To God's Ears»

Сьогодні, 4 серпня 2021 року, Іра Лузіна, в минулому — учасниця дівочого тріо «Панівалькова», нарешті випустила свою першу власну роботу. В чотирьохтрековому ЕР «From My Lips To God’s Ears» артистка досліджує теми духовності, місце людини в сучасному світі, сприйняття або не сприйняття себе. Більше детальніше створення, теми та роботу над ЕР Іри Лузіної «From My Lips To God’s Ears» — в нашому матеріалі.


Людська духовність та маніфестація божественного в людях

Саме цим темам присвячено альбом. Іра Лузіна: «Я не сповідую жодної релігії, займаюсь йогою. Але мені цікаво, як люди практикують свою віру. Чому хтось вірить в Бога, і як обирає конкретну релігію? Як інші, хто не вірять, приходять до такого рішення? Чи відчувають люди свою високу природу незалежно від віри в бога?

Я дивлюсь на людей, і усвідомлюю, що всі ми — це щось більше, ніж ми про себе думаємо». 

Вміння казати «ні». Пісня «I Say No (Nea)» 

Іра Лузіна: «I Say No (Nea)  — це англо-українська пісня тричастинної форми. Пісня проводить слухача шляхом від складного до простого, від гніву до заспокоєння. Саме за таким принципом побудований текст і аранжування.

В пісні я ділюсь своїм досвідом, як я вчуся казати “ні”. Я відчуваю, що це є найбільш дієвий спосіб повернути собі контроль над своїм життям. Якщо ти можеш сказати “ні”, коли це необхідно, долаючи страх бути незрозумілим і відкинутим, ти повертаєш собі свою енергію.

Тут є все: агресивні синтезатори в I частині, вигуки-маніфести і шматочок православної служби з церкви мого рідного міста Енергодара в ІІ. Запис служби зробила моя мама, коли співала в цьому церковному хорі. Також я покликала маму на бек-вокал в “I Say No (Nea) ”, на мою думку, це просто ідеальний синхрон.

Ну і (єссесьна!) трек закінчується світлим українським госпелом у ІІІ частині. Ансамбль, що співає його — це люди з фолковим бекграундом, співробітники та студенти кафедри фольклористики Київського університета Шевченка. І хоча ніхто з них не співав такі речі раніше, та і українського фолкового вокалу в госпелах я ще не чула, цей досвід нам всім сподобався. Тепер чекайте нас на концертах)»

Пошук виходу з безвихідної ситуації. Пісня «Key»

Іра Лузіна: «Під “Key” можна танцювати, переживати розлучення, виходити з безвихідної ситуації і все разом. Я почала писати її, коли мій друг зачинив мене в своїй квартирі та ненадовго вийшов на вулицю у справах. Я почала уявляти, що буде, якщо він більше ніколи не повернеться, і я назавжди залишуся в квартирі замкнена ззовні і без ключа, щоб відкритися. 

Тому тут все як в складних життєвих ситуаціях: спочатку ти просто чекаєш, що хтось тобі допоможе, потім панікуєш і починаєш шукати запасний ключ, та в кінці кінців молишся, щоб бог відкрив для тебе стіну. Пройшовши все це, розумієш, що ця ситуація була спроектована для тебе, щоб навчити тебе долати свої обмеження й страхи. А ключ тобі насправді був і не потрібен. “Ла-ла-ла!”»

Рей Чарльз та прийняття всього, що відбувається. Пісня «Use Me»

Іра Лузіна: «“Use Me” я написала під кінець моєї співпраці з “Панівальковою”. Це пісня про смирення та прийняття всього, що з тобою відбувається. Нехай життя трапляється, я просто роблю свою роботу. Мені подобається знати, що в “Use Me” є посилання на “Hallelujah I Love Her So” Рея Чарльза. Але хто це зрозуміє, якшо я сама цього не скажу)». 

Джерела духовного досвіду. Пісня «Jai»

Іра Лузіна: «Традиційно, в Індії вигук “Jai!” це аналог нашого “Слава!”, який додається до імен почесних гостей, гуру, правителів і богів. Я почала писати цю пісню в бельгійському селі під час туру з “ПНВЛК”, а дописала їдучи в індійському потязі на третій полиці. Напочатку в ній є тихий бельгійський ліс з високими соснами, в якому спокійно, як у храмі. Через два рядки — я вже в задушливому вагоні індійського сліпер-класу, де постійно носять їжу, несеться треш і угар, люди сплять буквально на підлозі. В якомусь сенсі це теж джерело духовного досвіду.

“Jai” — це той випадок, коли до тебе по-справжньому доходить, що весь світ скрізь однаковий. Де б ти не був, від себе не втечеш, і саме твій стан визначає враження, які ти отримуєш від життя. Начебто звучить банально, як і будь-яка велика істина, але це варто пережити, щоб зрозуміти)»

Що авторка слухала в процесі підготовки платівки

Окрім згаданого Рея Чарльза Іра Лузіна також слухала пісні Махалія Джексон «I’m Gonna Live My Life I Sing About In My Song» та «On My Way», Джона Леннона «Power to the People» та «Love Is Real», Патті Сміт «Piss Factory» та «Gandhi», Hozier «Nina Cries Power», Джимі Гендрікса «Bold as Love», Kendrick Lamar «i», а також пісні у виконанні Тіни Тернер, Елли Фіцджеральд, Доллі Партон.

Хто допомагав з записом альбому працював над альбомом

Іра Лузіна виступила авторкою текстів і музики, сама і заспівала, звичайно,а також зіграла на синтезаторах та перкусії.

Основним продюсером запису та зведенням займався Олександр Дворецький. Також він зіграв, окрім синтезаторів і басу, та рідкісних музичних інструментах гітралеле та джембе.

До роботи також долучились: Дар’я Пугачова (колега Іри по «Панівальковій»; перкусія та бонги в пісні «Jai»), Микола Кістеньов (учасник Pianoбой, квартет Руслана Єгорова та інших гуртів; бас у «Use Me» та контрабас у «Jai», Костянтин Маркочань (барабани), Дан Пуржаш (кларнет), Антоніна Юша-Криса (скрипка), Орест Криса (альт) та інші.

Робота над альбомом проходила на чотирьох київських студіях: Badminton, Zvukoceh, Lipky Zvukozapys та Istok. За фінальний мастеринг відповідав Денис Ямбор (студія «Zvukoceh»)

Фото: Анна Євстігнєєва
Арт: Дар’я Пугачова, Іра Лузіна

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев