Альбом Fontaliza «Фірмові рухи»: погляд зсередини

Опубликовано 9 октября 2018 г.

Український рок-гурт Fontaliza випустив четвертий студійний альбом «Фірмові рухи». Попередній «студійник» хлопців «Born In Coal Dust» світ почув минулої весни.

Нова платівка для Fontaliza справді багато в чому «нова». Це перший альбом, записаний оновленим складом — навесні до Павла Холошева (лід-вокал, гітара), Артема Таланова (барабани) та Ігната  Карташева (бас-гітара) приєднався молодший брат вокаліста  Юрій (Нестор) Холошев (гітара, бек-вокал). Тож сьогодні Fontaliza — це квартет.

Цікаво, що «Фірмові рухи» — перший україномовний альбом в історії команди родом з Горлівки.

До альбому потрапило сім пісень, три з яких — «Повільний рок-н-рол», «Фірмові рухи»  та  «Тварина» — вже відомі по синглам та кліпам. 

В альбомі рок-гурт експериментує з хіп-хопом та джазом. Також вперше фани Fontaliza почують пісню, яку виконує не фронтмен Павло Холошев, а його брат Юра, який заспівав пісню з текстом власного авторства. Окрім того, в альбомі є пісня «Амазонка», текст до якої створила Катерина Офліян з гурту yeyo.

Пропонуємо дізнатись про кожну нову пісню більше детально. Отже, лідер Fontaliza Павло Холошев — про усі композиції альбому.


«Фірмові рухи»

Єдиний в нашому репертуарі реггі трек. Ми аналізували й зрозуміли, що не маємо пісні в стилі реггі, й цілеспрямовано вирішили написати її. Наш басист приніс на репетицію чіпкий гітарний риф, а я почав наспівувати під нього щось в дусі Боба Марлі. І тоді магія затактового ритму накрила нас по повній. Зараз це один з наших улюблених треків.

Багато з наших пісень ми вже не так охоче виконуємо на концертах. З цим треком все навпаки. Почувши його ви зрозумієте, що ми маємо на увазі. Справедливо титульний трек альбому з однойменною назвою.


«Амазонка»

Класичний рок-бойовик від «Фонти». Чіпкі гітарні рифи, розриваюча на шматки ритм-секція, олдскульний вінтажний саунд, відчайдушна лірика андердогу, який вихваляє й ненавидить одночасно свою королеву, яка і втягує його в безодню мороку і болю «Дзвони, дзвони, дзвони»... І в підсумку, що очищає його через катарсис, яким завершується композиція. «Кріхітко, чого так довго ти» ... І повне очищення в фіналі. Свобода.


«Танцюй»

Ніч, зірки та місяць, вулиці вогнів, яскравих ліхтарів. Неонове світло спокусливо вабить тебе відсторонитися від денних турбот, марності буття і розчинитися в танці. З тобою твої друзі і ви, немов збожеволілий екіпаж космічної ракети відправляєтеся вніч, назустріч вогням цього міста, яке ніколи не спить, туди, де можна танцювати до ранку і більше ні про що не думати, крім як про таємну силу й досконалість фірмових рухів.


«4.20»

Пісня з газетних заголовків. Мабуть найконцептуальніша пісня в альбомі. Спочатку була тільки музика. Була ідея зробити щось в стилі хіп-хоп, зробити вокальний речитатив або щось на зразок того, але використовувати той арсенал інструментів, який маємо: гітари, бас, ударні. В основі композиції дуже щирий і примітивний гітарний риф, навколо якого все і будується. Ми писали цю пісню останньою, на той час у нас закінчилися всі ідеї для тексту. І ми вирішили скласти текст з газетних заголовків. Ось що вийшло.


«Тварина»

Одного разу мені сказали: «Паша — ти тварина». Ця фраза так щільно засіла в моїй свідомості, що з’являлась в думках як реклама онлайн-казино при перегляді кіно в інтернеті. І я подумав, що це знак. Потрібно написати пісню. Якось вночі я прокинувся від кошмарів, і рядки самі полізли в голову: «Не злякаєш мене, все це буде марно, навіть не допоможе поліція карми...». Музика виконана на стику стилів гранж і брит-поп. Моє улюблене поєднання.


«Гравітацію не здолати»

Трек незвичайний тим, що вперше в історії групи основний вокал співаю не я. Автор і виконавець пісні мій брат Холошев Юра. Це атмосферна балада з джазової основою і ритмом в три чверті, з глибоким ліричним текстом.


«Повільний рок-н-рол»

Гідний трек, щоб завершити альбом «Фірмові Рухи». «Зустрінемося знов під цей повільній рок-н-рол». Ми з надією дивимося в майбутнє і говоримо, що це зовсім не кінець, а всього лише невеликий антракт, під час якого можна сходити до бару, замовити прохолодні напої, а можна взагалі не паритися і замовити піцу через веб-додаток. А поки ви будете це робити, гурт Fontaliza вже повернеться до вас з новим матеріалом.

Фото: Дмитро Коміссаренко

Написать комментарий

Редактировать комментарий

Ответить на комментарий

Показано 0 комментариев